תושב רמות דן אביעם (38) עובד כמתכנת בחברת DellEMC שיושבת בפארק ההייטק בבאר שבע, בו מתארח היום ראש הממשלה. דן רצה להביע מחאה שקטה על יוקר המחיה בישראל והביא מביתו אפוד צהוב, כדי לתלות אותו על חלון המשרד המשותף אותו הוא חולק עם עוד כמה עובדים. בשעה 11:30 בבוקר הגיעו ללובי של המקום כמה שוטרי מג"ב, אחד מתוכם נכנס עם המנהלת למשרד וביקש מדן להוריד את האפוד.

"אמרתי לשוטר שאני לא מקשיב לו" האפוד של דן בחלון

"הוא ביקש ממני להוריד את האפוד בטענה שזה 'לא מכובד' כדבריו, אמרתי לו שעם כל הכבוד, אני לא מקשיב לו ולא אוריד כי זאת מחאה לגיטימית שאינה מנוגדת לחוק". לבסוף דן החליט להוריד את האפוד רק בגלל בקשתה של המנהלת ממנו, שכנראה נבהלה מכמות השוטרים. "מתברר שלאזרח הפשוט אין זכות למחות, אפילו לא בצורה שקטה ולגיטימית" הוא אומר.

האפוד הורד, החלונות בגב ים נשארים נקיים. צילום ארכיון סלי סבג

"מחאת האפודים הצהובים" על יוקר המחיה החלה לפני כחודש בצרפת ומשביתה כמעט חצי מהמדינה, בישראל מנסים לחקות אותה בעקבות גל התייקרויות שמתוכנן במשק, אך בינתיים היא נעשית רק בתל אביב. ניסיון לקיים הפגנה בבאר שבע לפני כמה ימים נחל כישלון מביך כשלהפגנה הגיעו רק כמה מפגינים אחדים. כנראה שתושבי העיר רואים במחאה ניסיון לפגוע בראש הממשלה שמאוד פופולארי בעיר, הנה מעריץ מצלם הבוקר סרטון של השיירה שלו נכנסת לבאר שבע.