"התחקנו אחר החשודים במשך זמן ממושך באיזור הדרום עד שהגענו אחריהם לתחנת דלק בכניסה למושב עוזה. בתחנת הדלק הבחנו בחשודים חמושים בכלי תקיפה שניסו להיכנס לחנות הנוחות תוך איומים על המתדלק. ברגע הזה ניתנה הפקודה לבצע את המעצר, נסענו במהירות עם הניידות, חסמנו את החשודים ולאחר מרדף רגלי אחר 2 מהם הבאנו למעצרם של כל השלושה." פירט אחד השוטרים שהשתתף במעצר והוסיף: "אם לא היינו שם זה יכל להסתיים בפגיעה קשה במתדלק".

מספר מקרי שוד בשבועות האחרונים בדרום הארץ, 2 בתחנת דלק ביישוב חורה ושוד אחד בתחנת דלק בבאר שבע הביאו לפתיחת חקירה במשמר הגבול. החקירה הביאה להתחקות אחר 3 חשודים בביצוע השודים תוך שימוש בכלי תקיפה. בסיוע "מרכז הבינה" - המרכז לחקירות ומודיעין של מג"ב, יחידות מיוחדות של המחוז הדרומי והיחידה האווירית, הצליחו בלשי מג"ב לאתר בלילה שבין יום א' ליום ב' (28-29.10.18) את הנאשמים שנסעו ברכב לאחר ששינו לו את לוחיות הזיהו ולהתחקות אחריהם לתחנת הדלק במושב עוזה.

בשלב מסויים הבחינו הכוחות בנאשמים שהגיעו עם רכבם לכניסה לחנות הנוחות כשפניהם מכוסים בכובעי גרב. הנאשמים איימו על המתדלק תוך שימוש על פי כתב האישום במספריים אותן הצמידו לגופו ויחד איתו נכנסו לחנות הנוחות כשברגע הזה ניתנה הפקודה לשוטרי מג"ב שהיו ערוכים בכוחות מתוגברים במקום.

הכוחות שחסמו את רכבם של הנאשמים מחשש שימלטו בנסיעה, הביאו למעצרו של נאשם אחד במקום כשאחר שניים התבצע מרדף רגלי בסיומו נעצרו. כאמור בכתב האישום שהוגש היום בבית המשפט המחוזי בבאר שבע מייחסים במשטרה ל- 3 הנאשמים תושבי חורה בשנות ה- 20, ניסיון שוד בנסיבות מחמירות, הפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו ושינוי זהות רכב.

פעילויות מבצעית נחושה של כוחות ואמצעים מיוחדים של מג"ב והמחוז הדרומי הביאה למעצרם של החשודים בהטלת מורא, פגיעה ברכושו ובביטחונו של האזרח. משטרת ישראל תמשיך לפעול בכוחות גלויים וסמויים למען הגברת תחושת הביטחון במרחב הציבורי ובקרב בעלי העסקים בכלל ובתחנות הדלק בפרט.