אמש פורסם ב"פוסטה" כי בתחילת השבוע תפסה המשטרה 2.76 ק"ג סם מסוג מריחואנה בבית מגורים בשכונה יעלים בבאר שבע. לאחר מציאת הסמים הגיע לתחנת המשטרה תושב העיר (37) והודה כי הסמים שייכים לו. לאחר הודאתו הובא לדיון בהארכת מעצרו ובדיון זה התברר כי השוטרים הגיעו לבית בעקבות מידע מודיעיני על אדם אחר המחזיק את הסמים בבית המדובר, אך בכל זאת מעצרו הוארך במספר ימים. לאחר הארכת המעצר זריהן חזר בו מההודאה בהחזקת הסמים.

במקביל במשטרה חשדו כי מדובר בהודאה שקרית ובשלישי האחרון (5.3) עצרו את בנה (21) של בעלת הבית בו נמצאו הסמים, החשוד כעת בהחזקה בסמים וסחיטה באיומים. במסגרת חקירתו ייחסה לו המשטרה חשד להחזקת 2.76 ק"ג הסמים שנמצאו ואף חשד לסחיטה באיומים של החשוד הראשון, על מנת שיגיע להודות במקומו בהחזקת הסמים, תמורת תשלום.

 

לאחר מעצרם של השנים נערך בניהם עימות, במסגרתו קשר החשוד הראשון את השני למקרה, ואף הטיח בפניו כיצד העביר לו מידע מפורט על מיקום הסמים ואופן החזקתם. מנגד עו"ד אורי דייגי המייצג את בנה של בעלת הדירה, הבהיר כי לחשוד שהגיע לתחנה על מנת להודות במעשה, אינטרס להוציא עצמו מהתיק המדובר ולמשטרה אין כל ראיונות הקושרות את מרשו למקרה. בינתיים הוארך מעצרם של השניים כאשר מעצרו של החשוד הראשון הוארך עד ה-8 במרץ ומעצרו של החשוד השני הוארך עד ה-10 במרץ  בפני עו"ד דוד אביטן המייצג אותו.

בינתיים קבע השפוט יריב בן דוד כי קיים חשד סביר אך לא גבוה והוסיף כי עבירת הסחיטה באיומים המיוחסת לו אינה מדויקת בהגדרתה וכי במקרה המתואר מדובר בהדחה בחקירה.