ביום חמישי האחרון תקף נוסע את נהג האוטובוס של קו 13, מנצור אל-עתאוונה, משום שסירב לדרישתו לפתוח את דלתות האוטובוס במקום אסור. ניתן לראות בסרטון איך הנוסעים יורדים מהדלת הקדמית, אחת הנוסעות עוצרת כדי לדבר עם הנהג, ולאחריה מגיע איש מבוגר שמחטיף לו. "הוא נתן לי מכה על הפנים, ירד מהאוטובוס וברח". הנהג נזקק לטיפול רפואי ופונה לבית החולים.  


אל-עתאוונה אומר כי תקיפות של נהגי אוטובוסים בבאר שבע שכיחות, "ירקו עליי כמה פעמים, אף אחד לא מטפל באנשים האלה". אבל המקרה של יום חמישי היה הקש ששבר את גב הגמל מבחינת נהגי "דן בדרום", ולכן ביום חמישי הם מתכננים שביתת מחאה בת שעתיים. "שכל העיר תלך ברגל, ואז כשישאלו למה אין אוטובוסים, יסבירו להם שזה בגלל האלימות נגד הנהגים", אל-עתאוונה מסכם.

הנוסע תוקף ובורח

תופעת אלימות הנוסעים נגד נהגי אוטובוסים אינה ייחודית רק לבאר שבע. לפי נתונים של ארגון נהגי האוטובוס, בכל חודש מבוצעות בישראל כ-50 תקיפות נגד נהגים, שליש מתוכן נחשבות תקיפות קשות. אבל בבאר שבע, כידוע, כבר שנתיים שאין שום מגע בין הנהג לנוסעים בעמדת התשלום, ככה שהחיכוך ביניהם לא קיים, אך עדיין אחוזי האלימות בה נגד נהגים גבוהה מערים אחרות.

כמו כן, לפני כחודש חשף משרד התחבורה כי בעיר באר שבע יש את האחוז הגבוה ביותר של נוסעים המתחמקים מתשלום של נסיעה אוטובוס.

יו"ר ארגון נהגי האוטובוסים בישראל, ישראל גנון, שארגונו הוא הגוף המייצג את רוב נהגי התחבורה הציבורית בישראל אמר בעקבות תקיפת הנהג בבאר שבע כי: "הנהגים נמצאים בסכנה יומיומית בשל האלימות אשר פושעת בכל עיר ומקום. מדובר בחציית קו אדום נגד נהג שכל רצונו היה לפרנס את בני ביתו", אמר גנון. "אירועי האלימות כלפי הנהגים מסלימים ועולים ותכנית למען הגנה על הנהג איננה קיימת. אנו קוראים לשר התחבורה להקים יחידה אכיפה נגד אלימות בתחבורה הציבורית וכן ליישם את מסקנות ארגון נהגי האוטובוס בישראל שהוגשו לשר לפני חצי שנה. לא רחוק היום בו נהגים ירצחו בעת מילוי תפקידם. רק בשבוע שעבר יצאו מאות נהגים ואוטובוסים למחאת ענק ושום דבר לא השתנה. אדוני שר התחבורה, אנחנו תחת מתקפות יומיומיות תתעורר."