מחר יום שני ה-10.12 ישבתו העובדות והעובדים הסוציאליים במחוז הדרום - מאילת ועד אשדוד. השביתה הנוכחית מתקיימת לאחר זמן ממושך בו נאלצים העובדים להתמודד עם אלימות מילולית ופיזית מצד מי שמגיעים לקבל סיוע, כאשר אין להם אפשרות להגן על עצמם. שביתה זו מגיעה דרומה לאחר שבמהלך השבוע האחרון שבתו העובדים הסוציאליים במחוז צפון והיום מצטרפים לשביתה גם העובדים במרחב ירושלים.

תמונה מתוך עמוד הפייסבוק של איגוד העובדים הסוציאליים

יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, ענבל חרמוני הסבירה את מהות השביתה וחשיבותה: "מצבם של השירותים החברתיים בישראל פוגעני ומסוכן, לנו העובדות/ים וגם לפונים ומקבלי השירות". והוסיפה: "הסולידריות הינה חוצת תחומים, כי כולנו מבינים שאנחנו כבר מזמן אחרי הדקה ה90 של הצלת מדינת הרווחה הישראלית, ומקצוע העבודה הסוציאלית. מנסים לזרוע בנו ספקות. מצפים שנתנהג "כמצופה" בתוך כללי משחק שלא אנחנו קבענו והם גם ממש לא בטובתנו. זה לא יקרה! אנחנו מאוחדים ונחושים להבהיר שרק נכונות אמתית להשקעת משאבים בלי תירוצים וללא דיחוי, תפסיק את מחאתנו".

ההפגנה המתוכננת להתקיים בבאר שבע תתרכז ברחבת קריית הממשלה ביום שני 10.12 בשעה 9:00.

בתגובה לשביתה שתחל מחר מוסרים ממשרד האוצר: "אנו מצרים על כך שאיגוד העובדים הסוציאליים בחר להכריז על שביתה שתפגע בציבור כשאנו רק בתחילת הדיונים ועוד בטרם העבירו את דרישותיהם בנושא האלימות".