ארבעה בחורים החליטו לאכול במסעדת סבא ג'בטו בבאר שבע, אך הם לא היו מעוניינים לשלם על הארוחה. לכן, אחד מהם החליט להתחזות לעוזר של ראש העיר והציג עצמו כשי מעיריית באר שבע כאשר הוא נותן הנחיות למקבל ההזמנה ואומר "אני הזה של רוביק דנילוביץ', עשיתי הזמנה לפני כמה דקות יש שמה 178 שקלים, פשוט אוסף עירייה יאסוף את זה והוא בלי הכסף שמה הוא לא בעירייה כרגע. אז אני בשעה שש מסיים לעבוד, אני אכנס אליכם אתן לכם 200 שקלים". בינתיים בחור אחר נשלח אל המסעדה, אסף את ההזמנה מבלי לשלם והסתלק מהמקום.

 

בעל המסעדה אומנם חשד שמשהו אינו תקין בעת ביצוע ההזמנה, אך בשל העומס שהיה באותו זמן במסעדה הוא החליט למסור את ההזמנה ולבדוק את הנושא לאחר מכן. זמן מה לאחר שההזמנה נאספה ואף אחד לא הגיע להסדיר את התשלום התקשרו מהמסעדה לעיריית באר שבע וניסו לברר מי ביצע את אותה הזמנה המדוברת, אז התברר כי אין עובד בשם שי בלשכתו של ראש העיר וכי מדובר במקרה עוקץ.

כעת, בעל המסעדה במסר לבעלי עסקים נוספים: "אני רוצה להזהיר אתכם בעלי עסקים, לא ליפול בפח של העקיצות האלה להיות מתוחכמים, להיות חכמים לעדכן את הצוות שלכם ששום שיחת טלפון כזו לא אמתית".

עיריית באר שבע בהתייחסות למקרה: "אנו רואים בחומרה רבה התחזות של גורמים עבריינים לעובדי עירייה. מיד עם היוודע הדבר, הגישה העירייה תלונה במשטרה".

בינתיים הארבעה נעצרו ומתברר כי אחד מהם ביצע את שיחת הטלפון מהכלא.