דקות של חרדה עברו על נהגים שעמדו אתמול בבוקר (ד') ברמזור של צומת גילת בכניסה לאופקים, כשמשאית ערבול בטון התהפכה להם מול העיניים. בסרטון ממצלמה של ״נתיבי ישראל״ המוצבת על כביש 25, ניתן לראות כיצד המשאית שמגיעה לצומת מכיוון באר שבע נוסעת במהירות גבוהה על מנת להספיק לעבור באור ירוק, הנהג מצליח במשימה אבל המהירות הגבוהה בשילוב שבירת ההגה שמאלה גורמים למשאית לאבד את שיווי המשקל והיא מתהפכת על צדה הימני.

קשה לקבוע האם טרם ההתהפכות הגלגל הקדמי של המשאית עלה על האי תנועה, אבל אין עוררין כי המהירות הגבוהה בה נסע הנהג היא הגורם לתאונה, "זו דוגמה לאיך פזיזות של מוביל רכב כבד, במקרה זה, היא בעל פוטנציאל לגרום לאסון", אומר דניס פנטלייב, סגן מנהל מרכז ניהול התנועה הלאומי של נתיבי ישראל.  חשוב לו להוסיף כי תנאי הדרך בצומת תקינים לחלוטין, "התיעוד מוכיח באופן ברור כי גם בתנאי דרך אופטימליים מתרחשות תאונות קשות ומיותרות".

לנהג קרה נס גדול כשיצא מההתהפכות עם חבלות קלות בלבד, נס גדול עוד יותר הוא שהמשאית לא התהפכה על הרכב השחור שעמד בנתיב הימני של הרמזור הנגדי, ושלא עמדו הולכי רגל המחכים לעבור במעבר החצייה. לנוכח העובדה כי ההתהפכות נגרמה רק כדי להספיק לעבור באור ירוק, פנטלייב יצא בקריאה לציבור הנהגים: "אנא קחו אחריות למען חייכם שלכם, משפחותיכם ושאר משתמשי הדרך. מחיר השניות שיקצרו את הגעתכם ליעד עלול לעלות בגזילת חיי אדם והרס משפחות".

פורסם לראשונה באתר Ynet