משטרת ישראל עצרה חשוד לאחר מסע פריצות בכל הארץ לאחר שקשר קשר לאחרים והצטייד בכלי פריצה שכללו: פטישים, מברגים, מגזריים לחיתוך מנעולים וברזלים ולום, חבורת הפורצים הצטיידה גם בשקי בד גדולים ועבים, ששימשו אותם לאיסוף השלל מהפריצות. באופן שיטתי, החשוד והאחרים הגיעו להתפרצויות בבתי העסק השונים כשהם רעולי פנים ועוטים על ידיהם כפפות. טרם הגעתם לבתי העסק, החבורה החליפה באופן שיטתי לוחיות זיהוי, למניעת זיהויים. עיקר הגניבות היו כסף מזומן וסיגריות. את הכסף חילקו החשוד והאחרים ביניהם ואת הסיגריות מכרו בפזורה הבדואית בדרום.

בשבועות האחרונים התקבלו במשטרת ישראל מס' תלונות על גניבות מבתי עסק בכל רחבי הארץ. עם קבלת התלונות נפתחה חקירה אינטנסיבית ומאומצת, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, לאיתור המבצעים ומעצרם.

האירוע הראשון התקבל ביום 25.11.18 לפנות בוקר, אז התלונן בעלים של בית עסק ברח' הבנים בפרדס חנה על התפרצות לבית העסק שלו. החקירה העלתה כי החשוד והאחרים הגיעו למקום, רעולי פנים ועל ידיהם כפפות. הם כופפו את מסגרת תריס הגלילה , שברו את קופסת הפיקוד והרימו את התריס. החשוד והאחרים, שהגיעו למקום עם שק גדול, מילאו את השק ב-78 קופסאות סיגריות בשווי מוערך של כ-2,500 ₪ ותוך גרימת נזק של כ-2,155 ₪. החשוד והאחרים נמלטו מהמקום תוך נסיעה פרועה ולאחר מס' דקות הרכב בו נסעו התהפך והם נטשו אותו בצומת כלניות ונמלטו מהמקום.

כבר למחרת הגיעו החשוד והאחרים שוב לפנות בוקר, לבית עסק ברח' דוד רמז בכפ"ס ובאותה שיטה שברו את מנעול הברזל ואת דלת הכניסה למקום, כשהם גורמים לנזק של כ-60,000 ₪. החשוד והאחרים מילאו שק גדול בסיגריות בשווי מוערך של כ-45,000 ₪ וכן גניבת כסף מזומן בשווי של כ-4,500 ₪. בנוסף, גנבו מכשיר כספומט שהכיל כ-2,800 ₪.

שוב, למחרת היום לפנות בוקר, הגיעו החשוד והאחרים לבית עסק ברח' המייסדים באבן יהודה. קודם להתפרצות, החליפו לוחיות זיהוי ברכב איתו הגיעו, כשהם רעולי פנים והרימו את תריס הגלילה במקום. הפעם גנבו סיגריות בשווי כולל של כ-30,000 ₪ וכסף מזומן בסכום של כ-10,000 ₪. משם המשיכו להתפרצות לבית עסק נוסף, ברח' יוסף ספיר בפ"ת, גרמו לבית העסק נזק בשווי של כ-3,382 ₪ וגנבו סיגריות בשק גדול בשווי כולל של 10,000 ₪. כמחצית השעה לאחר מכן ועוד באותו הלילה, המשיכו לבית עסק נוסף והפעם ברח' בורוכוב ברעננה. באותה שיטה הגיעו למקום והתפרצו לבית העסק, גנבו סיגריות בשווי כולל של כ-70,000 ₪ וגנבו כסף מזומן בשווי של 8,000 ₪.

מס' ימים לאחר מכן, ביום 5.12.18 לפנות בוקר, החשוד והאחרים מגיעים לבית עסק במושבה מגדל ובאותה שיטה גורמים לנזק בשווי של כ-2,000 ₪ וגונבים בשק גדול סיגריות בשווי כולל של כ-45,000 ₪ וכ-6,000 ₪ כסף מזומן.

בהמשך, ב-18.12.18 החבורה מגיעה להתפרצות בבית עסק ברח' גלעד בנצרת. החבורה גנבה כ-347 קופסאות סיגריות בשווי מוערך של כ-9,981 ₪ וכסף מזומן בסכום של כ-24,000 ₪. בזמן ההתפרצות, הגיעו למקום שוטרים וחבורת הפורצים נכנסה לרכב והחלה להימלט מהמקום, תוך שהם דורסים שוטרים וחרף קריאות השוטרים לעצור הם המשיכו בהימלטות מהמקום. החשוד נמלט רגלי והסתתר מאחורי גרם מדרגות בבניין סמוך. כשהבחין בשוטר שקרב אליו, קפץ עליו והיכה אותו בבעיטות בכל חלקי גופו. לשוטר נגרמו שפשופים ואדמומיות בידיו וברגליו.

כאמור, בעקבות האירוע האחרון, נעצר החשוד ומעצרו הוארך מעת לעת בבימ"ש השלום בפ"ת. היום מחלקת תביעות של משטרת ישראל תגיש נגד החשוד כתב אישום חמור, הכולל לא פחות מ-8 אישומים, בעבירות של פריצה לבית עסק, היזק לרכוש במזיד, קשירת קשר לפשע, זיוף סימני זיהוי של רכב, החזקת מכשירי פריצה ועוד. יחד עם כתב האישום, תוגש נגד החשוד בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו.