בית המשפט גזר עונש מאסר בפועל על קרובות המשפחה מלקייה, בעקבות כוונתן להצטרף לשורות דאעש ולבצע פיגוע בתחומי העיר באר שבע - באוניברסיטת בן גוריון, במכללת קיי ובתחנה המרכזית. לאחר ביצוע הפיגוע תכננו לברוח ולהינשא לפעיל דאעש ששימש כמפעיל שלהן. על פי החלטת בית המשפט, האחת תישלח לחמש שנות מאסר והשנייה לארבע וחצי שנים בלבד. 

 

לפני כשנה, השתיים נעצרו על ידי השב"כ לאחר שתכננו לבצע פיגועים במספר מוקדים בבאר שבע, זאת באמצעות החדרת מזוודות נפץ. בין המקומות שסומנו כיעדים אפשריים לביצוע הפיגועים נמצאו כאמור אוניברסיטת בן גוריון, מכללת קיי והתחנה המרכזית.

השתיים נעצרו על ידי השב"כ לפני כשנה, לאחר שהתגלו כוונותיהן להחדיר מזוודות נפץ לצורך ביצוע הפיגועים. לאחר מעצרן התברר כי מי שהפעיל את השתיים הוא פעיל דאעש בשם שייח קאסם, אשר יצר עמן  קשר באפליקציית הטלגרם שם תכננו יחד כיצד להוציא לפועל את הפיגוע המדובר וכיצד יחברו אליו לאחר סיום המשימה.

אחד היעדים לפיגוע אוניברסיטת בן גוריון צילום: שרון טל

כפי שצוין אז בכתב האישום שהוגש על ידי עו"ד יואב קישון בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, השתיים היו חברות פעילות בקבוצת טלגרם המזוהה עם ארגון דאעש, שם רקמו קשרים עם פעילים בארגון שהנחו אותן כיצד לפעול. בשלב הראשוני אחת הבנות רכשה סים חדש דרכו יצרה קשר עם שייח קאסם המפעיל שלה ארגון דאעש, אשר ביקש ממנה לבצע רישום ומעקב אחר סידורי האבטחה באוניברסיטת בן גוריון, מכללת קיי ובתחנה המרכזית.

אולם, משהתחילו במשימה ובחנו את סידור האבטחה במקומות המדוברים הגיעו השתיים למסקנה כי לא יתאפשר להן להיכנס עם מזוודות נפץ לאוניברסיטה או למכללת קיי ואילו היעד האחרון הלא הוא התחנה המרכזית נפסל מחשש של השתיים כי במקום עלולים להיפגע מוסלמים רבים ולא רק יהודים כפי שהייתה כוונתן מלכתחילה.

 רגעי המעצר של קרובות המשפחה מלקייה צילום דוברות המשטרה

אם לא די בזאת, לאחר שהבינו השתיים שהתוכנית המקורית לא תוכל לצאת לפועל, החלו בניסיונות לבצע פיגוע בערב השנה החדשה. כאשר לצורך כך ניסו לשדל תושב ממזרח ירושלים כבן 24, אך האחרון חשש וסרב לבקשתן. למרות זאת, השתיים המשיכו בכוונתן וניגשו למשרד הפנים להוציא דרכונים שיסייעו להן בבריחה מהארץ לאחר מעשה, אך לבסוף נעצרו על ידי השב"כ.

העבירות שיוחסו לשתיים הן: מגע עם סוכן חוץ, הכנה לביצוע עבירה שהיא מעשה טרור, מסירת ידיעות לאויב, ניסיון לשידול לרצח, קשירת קשר לפשע וחברות בארגון טרור. כאמור, על הנאשמות הוטל עונש של 5 ו-4 וחצי שנות מאסר, אותן ירצו מאחורי סורג ובריח.