כל באר שבעי בעל מכונית מסוג טויוטה קורולה מכיר את הדאגה כשהוא מחנה את האוטו במקומות ציבוריים: לחזור ולמצוא את האוטו על בלוקים בלי גלגלים. מדובר במגפה של ממש הנמשכת כבר יותר משנתיים, בה גלגלי המגנזיום המקוריים והיקרים של טויוטה עושים את דרכם לקונים ברי מזל המשלמים עליהם רבע משוויים האמיתי.

צילום דוברות המשטרה

אמנם בשנה שעברה נתפסו שני בדואים בשעה שפירקו גלגלים מטויוטה שחנתה בשכונת נווה זאב, אבל בזמן שאלה היו במעצר פורקו מכוניות נוספות, מה שאומר כי כבר מדובר ברשת גנבים שהגלגלים של טויוטה משתלמים לה במיוחד לעשיית רווח.

בחודש האחרון הכתה כנופיית טויוטה קורולה נוספת שפירקה גלגלים ממכוניות אשר חנו בבית החולים סורוקה, בתחנת רכבת צפון ומקומות נוספים. שוטרים סמויים נפרסו ברחבי העיר באר שבע, ובתאריך 20.1 בשעת ערב הבחינו בשלוש דמויות שעפ"י החשד פרצו לרכב והחלו בפירוק גלגליו.

טויטה קורולה שפורקה על ידי שלושת העצורים. צילום דוברות משטרה

השוטרים חתרו למגע עם החשודים ועצרו אותם בשעת מעשה. מחקירת החשודים עלה כי הם נהגו למכור לפנצ'ריות בישובי הפזורה סט של ארבעה גלגלים תמורת סכום של כמה מאות שקלים. באחד המקרים הם מצאו כרטיס אשראי ברכב וניסו לבצע בו רכישה בבית עסק, אולם לאחר שהמוכר חשד בהם הם הסתלקו ובמקום זאת השתמשו בכרטיס בתחנת דלק.

מעצרם של החשודים, תושבי הפזורה הבדואית כבני 25, הוארך בבימ"ש והיום יובאו פעם נוספת לדיון בפני בימ"ש השלום בבאר שבע.

הכנופייה פירקה גם גלגלים של טויוטה אוריס. צילום דוברות המשטרה