תלמיד בן 13 בעל קשיים חברתיים הלומד במקיף רבין בכיתה ח', סובל מחרמות ואלימות עוד מימי בית הספר היסודי, כך חשף עמרי מניב בחדשות 13. כשעבר ללמוד בחטיבת הביניים של המקיף הבעיות החמירו, ולטענתו הוא היה משחד תלמידים אחרים כדי שיהיו חברים שלו, ואם מישהו היה ניגש לדבר איתו בזמן שהיה יושב בהפסקות לבד, ה"בריונים" שארגנו את החרם היו מרביצים גם לו.

כדי לטפל בבעיה הנהלת התיכון הייתה משעה את הנערים האלימים. לפני כשבועיים, אחרי תקרית נוספת בה ספג מכות משלושה נערים, התלמיד נשבר ואמר לתלמידים האחרים בכיתה כי בכוונתו להתאבד. הדברים הגיעו אל היועצת שזימנה את התלמיד לשיחה, ולאחר שהתייעצה עם פסיכולוגית בית הספר הוחלט כי התלמיד לא יגיע ללימודים. "רציתי לעשות את זה כי דמיינתי שאני אחזור לבית הספר וירביצו, פשוט ירביצו לי", הסביר הנער, הוריו אף ציינו: "זה משהו שהרמנו עליו דגל שנה וחצי, ואת אף אחד זה לא עניין".

מקיף רבין. צילום: שרון טל

בשבוע שעבר נערכה פגישה טעונה בהשתתפות הנהלת בית הספר, ההורים ומפקחת משרד החינוך, בסיומה הוחלט כי התלמיד יועבר למקיף אחר. לטענת ההורים מנהלת חטיבת הביניים אמרה להם כי היא מרימה ידיים, אין לה יכולת להגן על בנם עם הכלים העומדים לרשותה ולכן היא רוצה שיעזוב, אך משרד החינוך טוען כי הדברים נאמרו בגלל קשיי ההתמודדות שלה עם הורי הילד שתוקפים אותה זמן ממושך.

ביום ראשון הקרוב התלמיד יתחיל ללמוד בתיכון חדש ויקווה לשינוי, הוריו מתכוונים לתבוע את משרד החינוך על הזנחה. מטעם משרד החינוך נמסר: "התלמיד טופל ולווה על ידי כל גורמי המקצוע הרלוונטיים. גם אירועי האלימות טופלו ללא סייג. ככל שיידרש התלמיד ימשיך לקבל את המענים הנדרשים לו. אשר לטענה על אמירת מנהלת החטיבה: מבדיקה שנערכה בנושא עולה שהאמירה התייחסה לקשר עם ההורים בלבד בשל האלימות והאיומים שהפנו אליה".