בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע היום (ב') את תושב שגב שלום בלאל אלגרגאוי (21) בהריגה לאחר שנמצא אשם בתאונה שהתרחשה לפני שנתיים בצומת אוהלים. בשעת בוקר מוקדמת נכנס אלגרגאוי אל הצומת במהירות של 113 קמ"ש ונכנס במכוניתו של יוסף ניר זכרו לברכה (34) שחצה את הצומת באור ירוק.

ניתן לראות בסרטון את אלגרגאוי נוסע במהירות ברכב מסחרי גדול, הוא מתקרב אל הצומת בה האור התחלף לאדום כמה שניות לפני כן, אך מחליט לנסות ולחצות אותה בכל זאת. מצד ימין מגיעה מכוניתו האפורה של המנוח הפונה שמאלה, בנסיעה איטית משום שרק החלה בנסיעה לאחר שעמד באור אדום, היא פוגעת ברמזור ומתהפכת, הרכב הפוגע מתהפך על צידו ונעצר.

אלגרגאוי מתחיל בדהירה אל עבר הצומת

אלגרגאוי ביקש סליחה ממשפחת המנוח ואמר כי היה רוצה למות במקומו. הוא טען להגנתו כי ראה רמזור ירוק, והודה כי חלם כשהתקרב לצומת. הפרקליטות ביקשה להרשיע אותו בהריגה משום שגרם לתאונה באופן מודע, וציינה כי העובדה שלחץ על דוושת הבלם מרגע שזיהה סכנה לעצמו מעידה כי הבין היטב את המתרחש בכביש. בהכרעת הדין אמר השופט אליהו ביתן כי "על מנת שאדם יהיה מודע לאפשרות קונקרטית של גרימת תאונה קטלנית, הוא לא חייב לראות בעיניו, מראש, את כלי הרכב שאחר כך ייפגעו מנהיגתו".