בימים האחרונים בוצעו עבודות הכנה להתקנת שערי סגירה הידראוליים ברחוב סמילנסקי בעיר העתיקה. השערים יכולים להיסגר בצורה אוטומטית והוקמו למקרים בהם יש אירועים ופסטיבלים ברחוב ויש לסגור אותו לתנועת כלי רכב, כך שרק הולכי רגל יוכלו ללכת בו בבטחה. אמנם מדובר ברעיון מצוין שיחליף את המחסומים הניידים שנאלצים לשים בכל פעם מחדש, אך נראה כי הביצוע לוקה בחסר. בשני קטעים ברחוב הכביש שוקע כלפי מטה, דבר היוצר מאין שקע שעלול לסכן את הרכבים העוברים.

צילום: יהלי אוזן

מדובר בשני ריבועי ברזל ששקועים בכביש המהווים הכנה לשערים שבמקרה של אירוע יעלו כלפי מעלה ויחסמו את המעבר. הם ממוקמים ברחוב סמילנסקי בשני מקטעים, בהצטלבות עם רחוב טרומפלדור ורחוב ההסתדרות. מסביב לריבועי הברזל נוצרו מעין שקעים באבנים המשתלבות בקטע הכביש ורכבים העוברים במקום נופלים לשקע ועלול להיגרם נזק.

"נסעתי ברחוב סמילנסקי ולא שמתי לב לשקעים והגלגל חטף מכה רצינית. לא נגרם נזק אבל זה היה קרוב, אם האוטו היה נמוך זה כבר היה יוצר נזק לרכב. האבן המשתלבת נמוכה יותר מהברזל, כך נוצר שקע וכל רכב שעובר אוכל בומבה בגלגל", אומר ד', תושב העיר. בנוסף, תושבים טוענים כי בעקבות השקע שנוצר, הריבוע מברזל בולט יותר וגם זה מהווה סכנה: "זה יכול גם לגרום לפנצ'ר אם נוסעים שם לא נכון או בזווית לא טובה. לא עשו את העבודות כמו שצריך בכלל וזה מסוכן. צריך לסדר את האבנים של הרחוב ולהרים אותן כך שיהיו בגובה אחיד".

צילום: יהלי אוזן

מעיריית באר שבע נמסר בתגובה:

"הנושא מוכר וידוע. השבוע החלה החברה הכלכלית, בעבודות לטיפול באותם מקומות. עלי לציין, העיר העתיקה הפכה בשנים האחרונות, מוקד תיירותי, תרבותי ואמנותי אטרקטיבי, בו מתקיימים אירועים רבים המושכים לאזור מאות אלפי מבקרים מהארץ ומרחבי העולם. עיריית באר שבע, באמצעות החברה הכלכלית, תמשיך לשדרג את תשתיות בעיר העתיקה לרווחת התושבים ולבאי המקום".