התכנית החינוכית של גני הילדים בישראל כוללת מעקב אחר גלגולו של פרפר. אחד היצורים המקסימים ביותר בטבע עובר כמה שלבים עד שהוא הופך לכזה- ביצה, זחל, גולם ובוגר. ניתן לעקוב מקרוב אחר ההליך המסקרן אם שומרים את הפרפר בקופסה החל מהיותו ביצה, ומספקים לו מזון ואת כל התנאים האחרים שיש בטבע. זה מה שעשתה א', גננת בגן טרום חובה, שהדגימה לילדים מדי יום איך הפרפר מתפתח, וקיוותה לשחרר אותו יחד איתם באיזו גינה כשיסיים את תהליך ההתפתחות.

אלא שאחת האמהות החליטה כי התהליך הלימודי אינו מוצא חן בעיניה, היא שלחה לגננת הודעה בדרישה להפסיק להחזיק את הזחלים בתוך הקופסאות ולשחרר אותם. הגגנת התעלמה מהאם, מה שגרם לה לכתוב פוסט זועם בפייסבוק עם השם של הגננת ומספר הטלפון שלה: "הגננת של הבת שלי והסייעות מחזיקות בקופסאות האלה זוחלים וחלזונות ולא מוכנות להקשיב לי...".

תוך זמן קצר המכשיר של א' התמלא בהודעות של אמהות נוספות ואף של אנשים שאינם קשורים לגן. "את לא מתביישת? תשחררי אותם, מקומם בטבע... מבקשים ממך ביפה, חבל שהם לא יכולים להכניס אותך לתוך כלוב", ובהודעה אחרת נכתב "תשחררי אותם, חולת נפש". בתגובות לפוסט נכתב בין היתר "היא לא מקשיבה, צריך ללכת להוציא לה את הראש מהמקום אולי היא תבין" וגם "אולי נסגור את הגננת בתוך קופסה ונראה אם יהיה לה אוויר?".

צילום מסך: חברת החדשות

יום למחרת האם הגיעה לגן ואיימה על הגננת, שביקשה מהמאבטח להרחיק אותה ממנה. היום בבוקר (ה') הגננת הגיעה לבית המשפט והוציאה צו הרחקה.

ממשרד החינוך נמסר: "משרד החינוך מגנה בתוקף את פרסומי השיימינג נגדה, ומגבה לחלוטין את שיקוליה המקצועיים. יובהר שהגננת פעלה בהתאם להנחיות משרד החינוך באשר להכנסת בעלי חיים בסביבת הגן, ומתוך חשיבה פדגוגית-חינוכית".

מהסתדרות המורים נמסר: "מדובר במסע הסתה פרוע ואלים כלפי עובדת הוראה מוערכת ומקצועית. נעניק לגננת ליווי משפטי מלא ונגיב בחריפות אם התנהלות כזאת או דומה לה תימשך".

פורסם לראשונה במאקו.

באפליקציה, בווטסאפ ואפילו בטלגראם: כך תוכלו להישאר מעודכנים תמיד בכל המתרחש בבאר שבע והסביבה