תינוקת שנולדה כפגה בבית החולים סורוקה הצליחה לשרוד מספר חודשים ואף להגיע למצב רפואי משביע רצון שאפשר את שחרורה מבית החולים, אך חודש לאחר מכן החלה התינוקת להעלות חום גבוה, הוריה ניגשו עמה למרפאה שם נבדקה על ידי רופא ילדים ולאחר אבחנה הופנתה למיון סורוקה. כשלוש שעות לאחר שהותה במיון שוחררה הפעוטה ומספר שעות בודדות לאחר ששוחררה התברר הנורא מכל והתינוקת נמצאה ללא רוח חיים בביתה, כאשר בדיעבד מתברר כי חיידק אלים תקף את הריאות שלה והוביל למותה הטראגי.  

מיון סורוקה. צילום: שרון טל

לאחר המקרה החליטו הורי הפעוטה להגיש תביעה כנגד בית החולים סורוקה באמצעות עו"ד ארן אמיר ממשרד גוטמן אמיר. מכתב התביעה עולות הטענות הבאות: הפעוטה שוחררה כאשר היא מוגדרת לפי הרופאים "במצב משביע רצון" בעודה סובלת ממחלת ריאות כרונית ובעיות רפואיות נוספות המאפיינות פעוטות שנולדו כפגים. עוד נטען בכתב התביעה כי בזמן שהותה של התינוקת במיון לא בוצעו הבדיקות הנדרשות לרבות בדיקת דם, צילום חזה וייתרה מזאת, נטען כי הרופאים התעלמו מהחום הגבוה מאוד שבעקבותיו הגיעה הפעוטה למיון.

כמו כן, כתב התביעה מוסיף לתאר כי מספר שעות בודדות לאחר השחרור מצאה האם את הפעוטה במיטתה ללא רוח חיים. בניסיון להבין מה קרה לביתם העבירו ההורים את גופתה של הפעוטה לנתיחה שלאחר המוות, במסגרתה התגלה חיידק אלים בדמה שמקורו ככל הנראה בריאות.

מקופת חולים כללית נמסר: "כתב התביעה הגיע בימים אלה, נלמד אותו ונגיב כמקובל כחלק מההליך המשפטי".