המשטרה עצרה הבוקר (ראשון) שמונה חשודים מחדרה בצפון ועד באר שבע בדרום בחשד לביצוע עבירות פדופיליה ברשת האינטרנט.

המעצרים הגיעו לאחר חקירה סמויה שנמשכה כחצי שנה כנגד מספר חשודים אשר ניסו לפגוע בקטינים.

צילום מסך מאחת ההתכתבויות

במהלך החקירה הופעל שוטר אשר התחזה לעתים לקטינה ולעתים לקטין תוך שהוא מנהל שיחות (צ'אטים) בעלי אופי מיני עם החשודים אשר היו בטוחים כי הם משוחחים עם קטין/נה בגיל 11. 

אחד החשודים התחזה לבחורה בת 18 וניסה לשדל את ה"קטין" לקיים יחסי מין עם אחותו בת ה-17. חשוד אחר ניהל את השיחות תוך כדי מתנהל נגדו הליך משפטי בגין אותן עבירות בתיקים אחרים והוא אמור לשהות במעצר בית בתנאים מגבילים.

בתום החקירה יובאו החשודים לדיון בהארכת מעצרם וזאת על פי חומר הראיות העולה מן החקירה.

מהמשטרה נמסר כי פעילות זו הינה אחת משרשרת פעילויות המבוצעות כל השנה והמצטרפת למוקד 105 שהושק גם הוא במטרה לשמור על נפשם וגופם של קטינים מפני תקיפות ופגיעות מיניות ברשת .

משטרת ישראל קוראים להורים לקחת משנה זהירות  "חשיבות רבה לפקח על התנהלות הילדים ובני הנוער במרחב הוירטואלי ולהדריך אותם לגבי הסכנות הטמונות ברשת, בדגש על נושא שיתוף התמונות עם אחרים, ולהנחות לא לשלוח תמונות לאף אדם שהם אינם מכירים באינטרנט".

מפקד המחוז הדרומי במשטרה, ניצב מוטי כהן, התייחס לגל המעצרים "יכולותיה של משטרת ישראל הביאה הלילה למעצרם של עשרות חשודים. עלינו כמשטרה מוטלת האחריות. מתוך הכרה מול האתגרים שבפנינו, עלינו להיות לפחות צעד אחד קדימה בעולם הטכנולוגי והמודיעיני".

צפו מה אמר מפקד המחוז בפעם הקודמת שבוצע גל מעצרים של פדופילים ברשת: