"לא יתכן שלא יסדרו דבר כזה מסוכן, עד שמישהו יפצע אתם לא תועילו בטובכם לעשות סיבובים ולראות איפה לתקן מדרכות/מדרגות... אנא ממכם תבואו לסדר את זה. זה כבר כמה שנים טובות עומד ככה וזה מאוד מסוכן", אלו הדברים שכתבה ברשתות החברתיות ל', תושבת באר שבע אשר סבתה גרה ברחוב מוריה בשכונה א'. בדבריה התייחסה ל' למצב המדרגות באזור רחוב מוריה 44 בעיר, כשהן עקומות ויוצאות החוצה ממקומן, דבר המסכן את הולכי הרגל באזור.

רחוב מוריה (צילום פרטי)

"סבתא שלי גרה ברחוב הזה ואני כל יום הולכת אליה, היא עושה הליכות ברחוב ופעם אחת נפלה במדרגות האלו כי הן עקומות. יש בלטה אחת במדרגות שיצאה החוצה, היא באלכסון כלפי מטה וזה מסוכן ואפשר ליפול. במיוחד אנשים מבוגרים שלא רואים את זה", הסבירה לנו ל'. היא מוסיפה ואומרת כי גם העץ ליד המדרגות מאוד מפריע, מדובר בעץ ישן וכל השורשים צמחו ויצאו מהאדמה, כך שהם מרימים את המדרגות וזו סכנה. המדרגות הללו מובילות לבניין ברחוב, זוהי הגישה של אנשים לבתיהם וכרגע הגישה הזו אינה בטיחותית.

"זה ככה כבר המון שנים, כל האזור של רחוב מוריה ישן ומוזנח, עם תשתיות ישנות... מעבר לזה, יש גם משאיות ואוטובוסים שחונים בשני צידי הרחוב ושדה הראייה מוגבל בגלל זה. זה נוראי... אין עם מי לדבר ואין ממי לבקש להזיז את הרכבים", מוסיפה ל'. היא ניסתה לפנות לעירייה לגבי בעיית המדרגות ואמרו לה שתוך שבועיים יגיעו לבדוק את הבעיה וייצרו איתה קשר, אולם בינתיים כל נשאר כפי שהיה. "כלום לא קרה מאז... פנינו אליהם גם לגבי הרכבים הכבדים שחונים בצידי הכביש כי זה מגביל את שדה הראייה ומסוכן להולכי רגל, כמו סבתא שלי. זה מדאיג ומפחיד לדעת שהיא הולכת לבד ומשהו עלול לקרות לה".

משאיות ואוטובוסים ברחוב (צילום פרטי)

התושבים ברחוב ישמחו שיתקנו את המדרגות וכל הליקויים שם, "יש המון בעיות בטיחות שמסכנות את התושבים והלכי רגל, מדובר באנשים מבוגרים. נשמח שיתקנו את המדרגות, יסייעו עם בעיית הרכבים הכבדים החונים והמהירות בה נוסעים ברחוב הזה. צריך לעשות פסי האטה שיעזרו... או שלא ייתנו לרכבים כבדים להחנות ברחוב בצידי הכביש, זה לא ייתכן המצב הזה. אנחנו רוצים שיהיה בטוח לכולם לגור ברחוב הזה", מסכמת ל'.

מעיריית באר שבע נמסר בתגובה:

"ראשית אין מדובר במרחב ציבורי. עלי לבשר, על אף שמדובר בשטח פרטי החליט אגף האחזקה בעירייה לבצע את תיקון המדרגות וזאת מאחר שנמצא כמפגע בטיחותי.

בנוגע לחנייה של רכבים לאורך רחוב הנ"ל- מבדיקה מעמיקה שערך אגף התנועה ברחוב מוריה, לא נמצאה שום בעיה של שדה ראיה מוגבל כתוצאה מחנייה של משאיות. על כן על פי חתך הרחוב לא ניתן למנוע חניית משאיות. בנוגע לחנייה של אוטובוסים- על פי סעיף 72 לתקנות, אסורה בהחלט חניית אוטובוסים בשטחים שאינם מיועדים ומוסדרים לכך".