צועדות ביחד

נשים וגברים, נערים ונערות, יהודים וערבים הפגינו אחר הצהריים ברחבת העירייה במחאה על אוזלת ידה של הממשלה בטיפול באלימות כלפי נשים בחברה הישראלית. כצפוי ההפגנה הייתה שקטה והתנהלה בסדר מופתי, היא נערכה לסירוגין בין עמידה על המדרכה של שדרות רגר לבין מיצגים ונאומים שנערכו ליד בניין ההסתדרות החדשה.

דמן של הנשים הפקר

ההפגנה היא חלק מגל מחאה ארצי שנערך היום ברחבי הארץ בעקבות רצח הנערות השבוע של סילבנה צגאיי ז"ל בת ה-13 מת"א, ויארא איוב ז"ל בת ה-16 מגוש-חלב. ההפגנה נערכה ביוזמתה של אורה סלומון בת ה- 37, תושבת העיר, שאחותה שרה סלומון נרצחה על ידי בן זוגה לפני שמונה שנים כשהייתה גם היא בת 37.  "רצח אכזרי, מזעזע, לעיני הילדים", סיפרה סלומון. "היא הותירה לי שלושה ילדים לתפארת. שנים הייתי עסוקה בגידולם, וברוך ה׳ אני ואחותי גידלנו אותם יחד! פשוט כך! חשוב לי שכולם ידעו שלא רק האישה נרצחת, כל המשפחה נרצחת יחד איתה".

גוזרות חבלי תלייה

בהפגנה נכחה חברת מועצת העיר וראשת סיעת "קהילה" יסמין סאקס פרידמן. היא השתתפה בגזירת חבלי תלייה, מעשה המקביל להבטחה של נשים להתאחד, לא לשתוק ולהמשיך להיאבק עד לקבלת התקציבים הדרושים שיצילו את חייהן של עשרות נשים בשנה. קריאה נוספת שיצאה מההפגנה היא להשתתף בשביתה של נשים במשק ביום שלישי (4.12) על מנת להחריף את המאבק ולהראות שמחאה תרבותית ושקטה יכולה להיות עוצמתית וקשה.

נהגים רבים צפרו והביעו תמיכה.