נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין קיים אתמול (רביעי) ביקור תנחומים בבית משפחתו של סמ"ר גל קיידאן ז"ל שבבאר שבע. 

סמל-ראשון גל קיידאן ז"ל

ביום ראשון האחרון נרצח גל בפיגוע על ידי מחבל בצומת אריאל. המחבל עצמו, עומר אבו לילא, נהרג במהלך ניסיון מעצרו בפעילות משותפת של השירות הביטחון הכללי, הימ"מ וצה"ל. מלבד גל, בפיגוע נרצח גם הרב אחיעד אטינגר ז"ל וחייל נוסף נפצע באורח קשה. בזמן כיתור המבנה בו הסתתר בכפר עבוין, פתח המפגע באש לעבר כוחותינו ונהרג במהלך חילופי האש. לא היו נפגעים לכוחותינו.

הנשיא ניחם את בני המשפחה כולה ואמר כי האובדן מהדהד וקורע לב. ״גל היה אמן עם כשרון בלתי נתפס. הוא העניק למדינה הכל במסירות אין קץ ואנחנו חייבים לוודא שנהיה ראויים למסירותו״, אמר הנשיא. 

אביו של גל, אנטולי, סיפר לנשיא את סיפור הגעת המשפחה ארצה ואת סיפור ההכרות המרגש של אביו ואמו של גל במרכז הקליטה. 

״היה לגל כל כך טוב בצבא. הוא התמלא ביטחון עצמי וכתפיו התרחבו. הוא קיבל מהצבא המון והיה נכון לתת פי שתיים. זה הפתיע אותי כל כך, הוא היה התינוק שלנו ולא חשבנו שהשירות הצבאי ידבר אליו ככה, אבל הוא פרח ואהב את השירות״, סיפרה אחותו של גל אלונה.

אביו הרחיב וסיפר לנשיא על החיבור המיוחד שהיה לגל לכלי הנגינה הייחודי שבו התמחה, מנדוצ׳לו, ועל המורה לנגינה שסוחף את כל צעירי העיר באהבתו לכלי הנגינה. הנשיא חיבק בחום את בני המשפחה ובטרם יצא אמר כי הוא מלא תפילה שישוב לפגוש אותם בשמחות.