מקרה אלימות מחריד התרחש בשבוע שעבר בבית ספר התיכון אורט אבו תלול שבפזורה הבדואית. תחילתו ביום רביעי (31.10) כשפרצה קטטה בין נערים ממשפחות שונות והסתיימה כעבור כמה דקות. ביום שלמחרת היא נפתחה מחדש עם תגבורת וחפצים ואבנים שעפו באוויר, מה שהביא לפציעה קשה של דניאל אבו קווידר בן ה- 16, שאושפז במחלקת טיפול נמרץ בסורוקה כשהוא מורדם ומונשם. 

באדיבות חדשות 10

"דניאל עבר ניתוח ראש בגולגולת עם מספר שברים. כרגע יש לו 32 סיכות בראש" מספר בכאב גדול אביו סמי אבו קווידר. "הבן שלי לא היה מעורב בקטטה שהייתה ביום שלפני כן. למחרת הוא הגיע לבית ספר כרגיל, ובאו תלמידים ואנשים מבחוץ". דניאל שנפצע מסלע שהוטח בראשו עדיין מאושפז בבית החולים סורוקה. אביו מוסיף שילדיו לא הולכים לבית הספר מאז הקטטה מחשש לאלימות נוספת נגדם. 

לבית הספר הוזעקו כוחות משטרה שעצרו כמה קטינים, הם שוחררו לאחר מכן על ידי בית המשפט והחקירה נמשכת. האב סמי לא יודע מי התוקפים "יש מצלמות ושהמשטרה תעשה את העבודה שלה. שלחתי בן שילך ללמוד, והוא קיבל לבנה לתוך הראש, עבר ניתוח של חמש שעות בבית חולים ועדיין יש לו בעיות בגולגולת".

הלימודים ביישוב הופסקו במחאה על האלימות, ממשרד החינוך מחוז דרום נמסר: "אנו מזועזעים מהאירוע ורואים אותו כחציית כל גבול אפשרי. אנו מקווים כי רשויות החוק ימצו את הדין עם התוקפים באופן נחרץ ובלתי מתפשר".

הכפר אבו תלול מונה כ-1,600 נפשות ונמצא דרומית לכביש באר שבע – דימונה, במרחק של כ-10 ק"מ מבאר שבע. 

פורסם לראשונה באתר וואלה.