תושבת ירושלים שניצלה את תמימותה וטוב ליבה של קשישה מבאר שבע מואשמת בביצוע עבירת שוד. כתב האישום הוגש היום על ידי פרקליטות מחוז דרום.

מפרטי כתב האישום עולה כי בשבוע שעבר נכנסה ע', תושבת ירושלים בת 48, לבית בבאר שבע שדלתו הייתה פתוחה. ע' פגשה באישה קשישה כבת 87 שמתגוררת בדירה וביקשה ממנה לאכול.

חקירת המשטרה הובילה לתפיסת התוקפת צילום: משטרת ישראל

דיירת הבית, שלא חשדה בדבר, גילתה טוב לב והסכימה לבקשת הנאשמת לקבלת ארוחה חמה. המותקפת ניגשה אל המטבח, הכינה ולאחר מכן גם הגישה אוכל חם ל-ע'. בעת שישבו, ע' שמה לב כי ליד ההליכון של הקשישה מונח ארנקה.

לפתע, קמה ע' ממקומה, נטלה את ארנקה של דיירת הבית ודחפה את המתלוננת ארצה. כתוצאה מהדחיפה, נפלה הדיירת לאחור ו-ע' ברחה מהבית עם הארנק שהכיל 1000 שקלים. בנה של דיירת הבית המותקפת, שישן באותה עת, התעורר כששמע את צעקותיה של אימו והחל לרדוף אחר השודדת.

הבן הצליח להדביק בריצתו את ע', אך מכיוון שרצה לעזור לאימו שהייתה שרועה בביתה, ביקש מחבר אותו ראה במקום לשמור על השודדת. בסופו של דבר, הצליחה ע' לברוח מידיו של החבר עם הארנק ועם הכסף. לאחר חקירה מאומצת הצליחו לעלות על עקבותיה והיא נעצרה.

לאחר חקירה מאומצת התוקפת נמצאה ונעצרה  צילום: משטרת ישראל

כתב האישום מייחס לנאשמת ביצוע עבירת שוד. בבקשת המעצר צוין כי "המשיבה שדדה קשישה, בהיותה טרף קל עבורה, כשהיא תוקפת וגונבת את ארנקה של המשיבה בתוך ביתה. מעשיה של המשיבה מבוצעים דווקא, ולמרות כל כוונותיה הטובות של הקשישה שרצתה לתת אוכל למשיבה, ולמעשה המשיבה משיבה לה בביצוע שוד אלים".