חג הפסח כבר בפתח ורובנו נערכים לסעודת החג וארוחות המנגל בחול המועד, אך שימו לב מוטב לבדוק היטב מהיכן אתם קונים את הבשר והדגים שלכם והאם הם מאוחסנים ומטופלים באופן המתאים והראוי למאכל אדם.

במהלך כל השנה משרד הבריאות מבצע בדיקות פתע לבעלי עסקי המזון במוטרה להבטיח כי הציבור ירכוש מוצרים טריים וראויים מאכל אדם. לרגל החגים ניכר כי האכיפה מתבצעת באופן מוגבר ואכן מעלה תוצאות חשובות עבור הציבור.

השמדת בשר ודגים בבאר שבע באדיבות דוברות משרד הבריאות

הבוקר נערכה ביקורת בעסקים שונים בבאר שבע, זאת על-ידי משרד הבריאות ולשכת הבריאות המחוזית דרום והשירות הווטרינרי של עיריית באר-שבע. כחלק מכך התבצעה ביקורת בעסק "טל איכות הבשר בע"מ" ברחוב המלאכה 28, בעיר.

במהלך הביקורת נמצאו מוצרי בקר ודגים פגי תוקף, בעלי שינויים אורגנלפטיים חריפים. כמו כן, מסר משרד הבריאות כי: "הטיפול במוצרי הבשר, העופות, והדגים אחסונם ושיווקם ללא התנאים הנדרשים בחקיקה עלול להזיק לבריאות הציבור".

השמדת דגים בבאר שבע באדיבות דוברות משרד הבריאות

לאור זאת, בהוראת הרופאה הווטרינרית האחראית במחוז ובסיוע השירות הווטרינרי של עיריית באר-שבע הושמדו כ- 1000 ק"ג מוצרי בקר ודגים.

משרד הבריאות בהודעתו מבהיר כי ימשיך לנקוט בצעדי אכיפה כנגד עסק המזון.

בכדי להבטיח קנייה נבונה של עופות, בשר ודגים ניתן לעקוב אחר הוראות המדריך לקניה נכונה של משרד הבריאות ולהקפיד על: רכישת מוצרים בעלי סימון ברור של תאריך אחרון לשימוש, ברכישת מזון נא שאינו ארוז מראש – בקשו מהקצב להציג תווית מקורית של המוצר, רכשו רק במקומות ממוזגים, מוארים ונקיים בלבד.

בנוסף יש לרכוש רק במקומות בהם העובדים לבושים בלבוש נקי ומסודר, רכישת בשר או עוף טחונים מוטב שיעשו לעיניכם בלבד או כאשר הם ארוזים ומסומנים, הקפידו לרכוש רק מוצרים בעלי מראה, צבע וריח אופייניים, כמו כן וודאו שהמוצרים מאוחסנים בחנות בהתאם להוראות היצרן.

לדגשים מיוחדים, אחסון וטיפול ביתי נכון ניתן לעיין במדריך לקניה נכונה של משרד הבריאות