בתחילת השבוע דיווחנו לכם על פוסט שהעלתה לינוי תושבת באר שבע, בו היא מציינת מגוון אירועים מטרידים שהתרחשו לאחרונה בבניין מגוריה. הפוסט עורר דיון סוער סביב נושא הביטחון האישי של התושבים וגרם לגולשים הרבים להעלות את הסיפורים האישיים שלהם, היו מי שסיפרו כי הוטרדו מינית ברחוב ראשי בעיר לאור יום וכן מי ששיתפו כי גם להם כמו ללינוי מגיעים חסרי בית לבניין המגורים וישנים בחדרי המדרגות, בפתחי הדלתות ואף מותירים אחריהם צואה ושתן.

 צילום באדיבות דוברות המשטרת

לאור המקרים הרבים שנחשפו בעקבות פרסום הפוסט, הבהירה כבר אז עיריית באר שבע כי בכוונתה להגביר את נוכחות השיטור העירוני באזור המדובר במטרה למגר את התופעה הפסולה ולהשיב את הביטחון לתושבי העיר.

כעת, במשטרת ישראל הוחלט גם כן להצטרף למאבק בתופעת האלימות על כל סוגיה ולהשיב לתושבי באר שבע את תחושת הביטחון האישי באופן מידי. המבצע שהחל השבוע נקרא "מגן באר שבע" וצפוי לכלול פעילות מוגברת וממוקדת בשכונות שלגביהם היו מרבית התלונות (שכונות ג' וד').

מדוברות המשטרה מחוז דרום הובהר כי: "במסגרת הפעילות מופעלות שתי זרועות: זרוע אכיפה כנגד סל עבירות וזרוע איכות חיים העוסקת במתן שירות לפניות האזרח בכל הנוגע למפגעים, מטרדים, ועבירות איכות חיים. זאת, בשילוב זרועות עם עיריית באר שבע ורשויות נוספות. הפעילות תמשך, ככל שיידרש, על בסיס יום יומי לפי שעון החיים והכל למען שמירה על מרקם החיים התקין ובטחון הנפש והרכוש".