בלב שכונה ד' בבאר שבע קיים פארק שכונתי גדול- פארק ד'. הפארק ממוקם בין הרחובות יהודה הלוי, סנהדרין ושפרינצק וישנם מפגעים בטיחותיים בו המסכנים את העוברים ושבים. כ-100 מטרים אחרי הכניסה אל הפארק מרחוב שפרינצק, קיים בור ביוב על שביל ההליכה להולכי הרגל שעד לאחרונה היה פתוח והבטון סביבו שבור. כעת אמנם כבר אין חור ביוב אך ברזלים היוצאים מהבור מהווים מפגע בטיחותי גם כן. "סתמו את החור אבל שמו במקומם ברזלים שיוצאים מהאדמה? החליפו מפגע אחד במפגע אחר", אומרים לנו התושבים המודאגים.

צילום: פרטי

"מדובר בפתח של ביוב שהבטון שסביבו נשבר ונוצר חור עמוק. בהתחלה גם אחרי שפנינו לעירייה ונפתחה הפנייה, אמרו לנו שלא נמצא מפגע אחרי שבדקו את האזור. איך הכל היה תקין אם יש חור באדמה?", אומרת לנו ל', תושבת בשכונה. התושבים לא וויתרו ופנו שוב כדי שיטפלו במפגע המסוכן ורק לאחרונה גילתה ל' שחור הביוב נסתם בבטון. יחד עם הבטון הצטרפו גם שני מוטות ברזל דקים חשופים שיוצאים מן הקרקע, מפגע נוסף במקום. "אלו שני ברזלים חדים שמהווים סכנה. אולי סתמו את החור אבל הברזלים גם כן מהווים מפגע לא? מישהו יכול ליפול עליהם ולהיפצע", מסבירה ל'.

כלל אזור הפארק לא מרגיש בטוח לחלק מהתושבים, שטוענים כי בנוסף ישנם רכבים שעוברים ללא כל בעיה בפארק עצמו על שבילי הולכי הרגל, כנראה כדי לקצר את הדרך. ל' מוסיפה: "יש גם רכבים שנוסעים על השביל, לא כי מותר להם, אלא כי זה יותר נוח להם לקצר... אז למה לא שמים שם מחסומים שלא יאפשרו מעבר רכבים? יש שם ילדים קטנים שמשחקים בפארק, אנשים רוכבים על אופניים או קורקינט, עושים ריצה... עד שיקרה אסון לא יעשו עם זה כלום? צריך שתקרה תאונה? כנראה שרק ככה דברים משתנים".

צילום: פרטי

מעבר לכך, גם בשעות הלילה לא נעים להסתובב בפארק בגלל התאורה המועטה. המקום חשוך בלילה ועם מפגעים שקיימים בשבילי ההליכה, הסכנה הופכת לגדולה אף יותר. "בלילה חשוך ולא רואים טוב, בטח שאי אפשר לראות חור באדמה או ברזלים שיוצאים ממנה, לי כבר קרה שמעדתי שם". התושבים רק רוצים שיתקנו את המפגעים בצורה מיטבית כדי שיוכלו לעבור באזור בלי חשש וליהנות מהפארק.

מעיריית באר שבע נמסרה התגובה:

"ראשית, כל הפניות אשר הגיעו למוקד העירוני בדבר מפגעים בפארק שכונה ד', טופלו במהרה. בנוגע לטענה לבור ביוב פתוח- מדובר בתעלת ניקוז, אשר טופלה ע"י הקבלן המבצע את עבודות האחזקה בפארק.

לגבי הטענות על תאורה לקויה- מבדיקה שערך מנהל מחלקת חשמל בעירייה עולה, הפארק מואר היטב. מכל מקום יש כוונה להגביר את עוצמת התאורה בחלקים שונים של הפארק. כניסת רכבים לפארק אסורה, נגד נהגים העוברים על חוק, נרשמים דוחות בגין עבירה זאת".