תגובה קשה של חמאס על התקרית בעזה אתמול בה נהרג סא"ל מ' וקצין נוסף נפצע. הלילה ושעות היום שהיו יחסית שקטות יצרו רושם כי שני הצדדים לא מעוניינים בהסלמה נוספת, אבל החל משעות אחר הצהריים מטחי רקטות כבדים נורו ליישובי הדרום ביניהם שדרות ונתיבות, ונהג אוטובוס נפצע קשה מפגיעת פצמ"ר בישוב בעוטף עזה.

כרגע מניין הרקטות שנורו מעזה עומד על למעלה ל-90, ויעבור את ה-100 בזמן הקרוב. אחת הרקטות נורתה לבאר שבע ויורטה על ידי כיפת ברזל. התושבים נדרשים לשהות בקרבה למרחבים מוגנים, ובדקות האחרונות העירייה החלה לפתוח את המקלטים הציבוריים, כמו כן כל האירועים וההתכנסויות בעיר בוטלו, ביניהם משחק הכדורסל של הפועל באר שבע- בני שמעון מול מכבי ראשון לציון בהיכל הקונכייה.

מחברת כיוונים נמסר: תושבים יקרים, לאור המצב הביטחוני, הוחלט, לא לקיים הערב, שני 12.11.18, חוגים ברחבי העיר הפועלים במסגרת פעילות חברת "כיוונים".

ממנהלת הליגה בכדורסל נמסר: לאור הנחיות פיקוד העורף מהדקות האחרונות החליטה המנהלת לדחות את המשחק בין הפועל באר שבע/בני שמעון למכבי ראשון לציון ומתוך דאגה לבטחונם של הצופים, השחקנים ושאר הגורמים המעורבים במשחק.

מנהלת הליגה מחזקת את תושבי הדרום ואת חיילי צה״ל. מועד חדש לקיום המשחק יימסר בקרוב.

מראש העיר רוביק דנילוביץ' נמסר: תושבים יקרים, לאור ההתפתחויות האחרונות בגזרה הדרומית, עיריית באר שבע החלה לפתוח את כל המקלטים הציבוריים בעיר. אנו מבקשים לפתוח גם את המקלטים בבתים המשותפים. משחק הכדורסל שאמור היה להתקיים הערב בקונכייה, נדחה. אנו מבקשים מכם לגלות עירנות. נמשיך לעדכן!

לאור המצב הביטחוני, משטרת ישראל שבה ומזכירה לציבור על מספר כללים מצילי חיים:

1. יש להישמע להנחיות פיקוד העורף בכל הקשור להתנהגות בזמן אזעקה וכניסה למרחבים מוגנים.

2. על כל חפץ חשוד לרבות אנשים, חפצים וחלקי יירוט, יש להתרחק מהמקום ולדווח למשטרת ישראל בקו 100.

משמעת אזרחית מצילה חיים!

הנחיות פיקוד העורף לתושבי באר שבע