מחר חמישי ה-3.10 צפוי להתקיים בשעה 20:00 מצעד למען בעלי החיים בבאר שבע, ההתכנסות תתרחש בכיכר התאומים בשכונת נווה זאב (פינת הרחובות יוהנה זבוטינסקי-חטיבה שמונה) והמצעד יצא לכיוון הגרנד קניון. 

לא שקופים תמונה: תשע נשמות

מי שאחראים על ארגון המצעד הם פעילי ״תשע נשמות״ בשיתוף פעילים למען בעלי חיים מבאר שבע - ניר גרינברג, נטליה סולומון ומרינה גרמן. אשר פועלים לאורך כל השנה בערים השונות למען חיות הרחוב. לדבריהם: "בגלל הזנחה לאורך שנים, בנושא עיקורים/סירוסים של חתולי הרחוב, הריבוי הטבעי יצא משליטה ובעיר מסתובבים עשרות אלפי חתולים רזים וחולים, גורים גוססים והסבל רב!".

setImageBanner('542e5406-824c-46bb-b98e-39163e36ae4f','/dyncontent/2019/9/29/a94edf61-f363-46e0-8a8b-3de9e33f5c61.jpg',9189,'',510,80);

אולם, כזכור נפתחה בעיר לא מכבר מרפאה חדשה אשר כל יעודה הוא הענקת טיפול רפואי לחיות הרחוב. ובכל זאת מסבירים הפעילים כי על אף הנכונות לסייע לבעלי החיים בעיר המרפאה הקיימת אינה מספקת את המענה הראוי, שכן לטענתם: "המרפאה החדשה נראית יפה, אך אינה נותנת מענה עקב חוסר בכוח אדם ובירוקרטיה מסורבלת. אף אחד מהפעילים לא מצליח להשתמש בשירותי המרפאה, למרות ההבטחות. בעלי חיים שצריכים לקבל טיפול וטרינרי לא זוכים לו, והם מטופלים באופן פרטי על ידי הפעילים שקורסים כלכלית, פיזית ונפשית". 

מצעד למען בעלי החיים צילום: תשע נשמות

עיקרי דרישות הפעילים:

  1. שיתוף פעולה מלא של המחלקה הווטרינרית עם הפעילים שהם הבסיס להישרדות החתולים והכלבים בבאר שבע.
  2. בניית תוכנית רב שנתית והקמת מרפאה ייעודית לעיקורים/סירוסים עם וטרינרים, אסיסטנטים ולוכדים. רק כך נוכל להתחיל להשתלט על הריבוי שיצא משליטה. זה טיפול בשורש הבעיה.
  3. הוספת כ״א וציוד למרפאה שהוקמה בהסגר על מנת שתיתן מענה 24/7 לחתולים פצועים וחולים, עם חתוליה צמודה שתכיל תאי אשפוז רבים.
  4. שיפוץ והרחבת הכלבייה, מאחר וכיום אין מקום ראוי לכל הכלבים.
  5. הקמת יחידה שתטפל בהזנחה והפקרה של בעלי חיים.

לאור דברים אלו קוראים הפעילים לשיתוף פעולה ושינוי מהותי בשטח: "אנו קוראים לעיריית באר שבע לפעול מיידית ולטפל בבעיות שהוזכרו בשיתוף הפעילים. הגיע הזמן להקצות תקציבים ומשאבים ראויים, ולתת לבעלי החיים את היחס הטוב שהם ראויים לו". והוסיפו: "אנו קוראים לכולם לבוא לצעוד איתנו ולתמוך במאבק החשוב הזה ביחד נצליח לשנות!".  

ליצירת קשר ופרטים נוספים: מצעד למען בעלי החיים בבאר שבע

מעיריית באר שבע נמסר בתגובה: 

בניגוד גמור לטענות העמותה הנ"ל שאינה מודעת לעשייה הרבה של צוות המחלקה הווטרינרית של עיריית באר שבע בנושא הנ"ל. במהלך שנת 2019 (שטרם הסתיימה), ביצעה המחלקה בסיוע משרד החקלאות, למעלה מ- 2500 עיקורים, סירוסים, חיסונים וטיפולים בחתולי רחוב. מדובר במספר שיא של חתולים אשר טופלו במסגרת הפרוייקט. במרפאה החדשה מטפלים במאות רבות של חתולים ללא דופי. כידוע, המחלקה הוטרינרית מטפלת בחתולים אשר הובאו לתחנת הסגר לאחר שנתפסו משוטטים ברחובות העיר, ולא פעילים אשר הביאו אותם ישירות למרפאה.