בתחילת החודש יצאה לדרכה מחאת הנשים, לאחר רצח של 24 נשים ברחבי הארץ. נשים רבות יצאו להפגין ולהשמיע את קולן של הנשים שאינן יכולות לעשות זאת. וחשפו את הנתונים הקשים של מקרי האלימות כלפי נשים: מדי יום נפתחים כ-50 תיקי אלימות במשפחה, כ-200 אלף נשים בישראל מוגדרות כנפגעות אלימות וכ-13 אלף מהן מוכרות למשטרה ולרווחה. במסגרת המחאה דורשות הנשים שינוי בהתייחסות של מקבלי ההחלטות לנושא, תקציב לטיפול בנשים שחוות אלימות ואימוץ תכנית החומש למאבק באלימות נגד נשים על כך שלביה.

צילום: נועה גבאי

בעוד שהמחאה תוכננה להמשיך ולהוביל שינוי ממשי ברמת מקבלי ההחלטות, בצער רב נודע מוקדם יותר היום שאישה נוספת נרצחה. רצח נוסף שמעלה את מניין הנרצחות מ-24 ל-25 נשים ובעקבותיו יצאו מחר תושבי באר שבע למחות כנגד התופעה הקשה של רצח נשים ויעצרו את שגרת יומם למשך 25 דקות כמניין הנרצחות.

לאור העלייה במניין הנרצחות יוזמות קמפיין "עשרים וחמש" מסרו: "רק שבוע עבר מאז יום הזעם של מאות אלפי נשים שהכריזו על מצב חירום. והיום עוד אישה נרצחה, אימאן אחמד, בת 29 מעכו . הכרזתם שאלימות כלפי נשים זה בראש סדר העדיפויות - אז איפה אתם? מספר הקורבנות בשנה החולפת עלה הרגע ל 25 נשים. דמנו אינו הפקר!".

מארגנות המחאה קוראות לכל תושבי באר שבע לעצור את שגרת היום למשך 25 דקות ולהגיע למחאה במרכז המורים: "עור אישה נרצחה היום! אנחנו לא שותקות כולן.ם מפנות 25 דקות מחר. צאו מהאדישות והצטרפו למוקדים השונים בארץ. בבאר שבע נתכנס בשעה 9:50 במרכז המורים. די להפקיד את דם אחיותינו, די לרצח נשים!".