גם אתם המתנתם בכניסה לתחנת רכבת מרכז במשך דקות ארוכות? מסתבר שאתם לגמרי לא לבד. בשבועות האחרונים תושבים רבים מתלוננים על תורים ארוכים בכניסה לרכבת מרכז בבאר שבע ומספרים כי ההמתנה הממושכת אינה חד פעמית ומתרחשת כבר מספר שבועות ברציפות, מצב שלטענתם לא קרה בעבר. נוסעים אחרים דיווחו על נוכחות נמוכה של אנשי אבטחה בכניסה למתחם הרכבת ואף סיפרו כי במצבים שונים נאלצו לעבור בידוק ידני במקום לעבור במהירות במכונת השיקוף.

אחד הנוסעים העלה פוסט לרשת החברתית וכתב: "תור מגוחך, אך מסודר להפליא בכניסה לתחנת רכבת מרכז ב"ש. לא זכור לי בחצי שנה האחרונה כזה עומס בכניסה וזה משהו שקורה רק לאחרונה. לפתוח שעבר נוסף אולי?". בקהילת "בארכבת" העלו סברה לפיה ישנו מחסור בכוח אדם: "אם גם אתם תוהים מדוע יש תורים ארוכים בכניסות לתחנות בתקופה האחרונה, אז זה לא בגלל ששכחו להזמין מאבטחים וגם לא בגלל הקו לירושלים. הסיבה הינה פשוטה – נגמר התקציב לאגף האבטחה של הרכבת". לכן, ביררנו האם יש ממש בדברים או שאולי לא התבצעה הערכה מתאימה לחופשת החנוכה.

מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "אכן בימים האחרונים נרשמים תורים ארוכים בכניסה לתחנת באר שבע מרכז, וזאת בשל עומסי חג החנוכה, וריבוי נוסעים שמשתמשים ברכבת בדרכם לאירועי החג הרבים. בתחנת באר שבע מרכז פעילות שתי עמדות בידוק, עמדה אחת מאוישת כנדרש, ועמדה שנייה המאוישת בימי העומס (ראשון, חמישי ושישי). בנוסף, בשל העומסים, מאפשרים צוותי רכבת ישראל מעבר ללא בידוק למשרתי כוחות הביטחון המציגים תעודה מתאימה, וזאת בשביל להקל על העומסים בכניסה לעמדות הבידוק. אנו ממליצים ללקוחותינו להקדים את הגעתם לתחנה, ומאחלים חג אורים שמח".