רבים מתושבי העיר שמעו בשבוע האחרון על מקרה מזעזע בבית הספר היסודי יצחק נבון שבשכונת פלח 7, בו כביכול נקטעה חלק מאצבעה של ילדה בכיתה ב' לאחר שטרקו עליה את דלת הכיתה. המקרה גרם למבול תלונות אנונימיות של הורים על אלימות בבית הספר. בין הטענות שעלו נשמע על מקרה של ילדה שגזרו לה את השיער באמצע השיעור, תלמידים שמבריזים למשך כמה שעות ואף אחד לא שם לב, ילד שמשתין על ילדים אחרים וילדה שהפשילו את מכנסיה. בתכנית של אמירה בוזגלו ברדיו דרום עסקו בנושא בהרחבה, ותיארו כיצד פנו אליהם הורים המתלוננים על כאוס בבית הספר, אך לא מוכנים לעלות לשידור להתראיין בנושא.

בית ספר יצחק נבון

יוני טפירו, יו"ר ועד ההורים של בית הספר, הוא גם אביה של הילדה שעל חלק מאצבעה נטרקה הדלת. הוא טוען שתפסו טרמפ על המקרה של הבת שלו. "היא טרקה את הדלת על היד שלה בטעות, האמה (האצבע האמצעית) נפגעה, והחלק העליון שמהציפורן וקצת מתחת לא יהיה יותר, אנחנו מקווים שציפורן תגדל". טפירו מספר כי בתו סובלת מכאבי תופת, אבל אין לו רבע ספק כי מדובר בתאונה, "הבת שלי סיפרה בעצמה שזה מה שקרה והיו עדים, כולל המורה".

עוד הוסיף טפירו: "יש ועד הורים שמטפל בהכל ונפגש עם המנהלת אחת לשבוע. כל הסיפורים (הנ"ל) על מקרי האלימות לא קרו, הם לקוחים מתוך תלונה אנונימית שהגישה אחת האמהות למשרד החינוך ורוצה להשחיר את שמה של המנהלת".

עם זאת, אב לילדה שהעביר אותה בית ספר בגלל מקרי אלימות שחוותה, טען כי ועד ההורים וטפירו בעצמו ידעו ולא עשה דבר. "אני מוכן להתעמת עם האבא הזה" אומר טפירו, "אני מודע למקרה של ילדה שעברה בית ספר בגלל בעיות חברתיות ולא בגלל אלימות, היה ילד שאני טיפלתי בבעיה שלו באופן אישי והכל הסתדר".

בית ספר חדש בלב שכונת פלח 7 הנבנית

בית הספר יצחק נבון הוקם רק לפני שנתיים, הילדים בכיתות ג'-ה' עברו אליו מבתי ספר אחרים למבנים חדשים, המקום יפה. טפירו טוען כי אין בבית הספר יותר אלימות מאשר במקומות אחרים, ושכמות הילדים שעזבו את בית הספר זניחה יחסית לכמות הילדים הכללית, ובכל אופן, ועד ההורים והנהלת בית הספר מטפלים בהכל "ברדיו אמרו כי יגישו לי את מקרי האלימות שהובאו בפניהם וזה לא קרה, גם פניתי למפיק התכנית בעצמי", הוא מסכם.