מסקר חדש של עמותת אור ירוק שבוצע באמצעות מכון הסקרים "מאגר מוחות" עולה, כי למעלה ממחצית מהנשאלים תושבי הדרום מודים ששתו אלכוהול ונהגו לפחות פעם אחת בשנה האחרונה, מספרים דומים עולים גם מאזורים נוספים. עוד עולה מן הסקר כי מעל מחצית מתושבי הצפון והשרון נסעו בשנה האחרונה עם נהג ששתה אלכוהול. הסקר נועד לאמוד את היקף התופעה בה נהגים שותים אלכוהול ונוהגים.

צילום באדיבות אור ירוק

תוצאות הסקר באזור הדרום:

  • 56% הודו כי הם שתו אלכוהול ונהגו לפחות פעם אחת בשנה האחרונה.
  • 49% מהנשאלים באזור הדרום מעידים כי הם נסעו בשנה האחרונה עם מישהו שנהג לאחר ששתה אלכוהול.
  • 27% מהנשאלים תושבי הדרום הסבירו כי הם שותים ונוהגים כיוון שהם לא שותים כמות גדולה של אלכוהול, 34% לא מצאו בתשובות שניתנו הסבר מתאים, 17% לא יודעים, 12% כי הם נוקטים באמצעי זהירות לדוגמא שותים קפה, מים ורק אז יוצאים לדרך.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "נתוני הסקר מוכיחים עד כמה המודעות לסכנות בנהיגה תחת השפעת אלכוהול נמוכה ומדגישים את המצב העגום, כשחסרות יותר מ-200 ניידות תנועה וחסרים מאות שוטרים הציבור פשוט לא חושש להיתפס על ידי המשטרה. המלחמה בנהגים השיכורים צריכה להיות לאורך כל השנה ולא רק בפורים ולכן חייבים להוסיף את ניידות התנועה שחסרות כדי להגביר את ההרתעה וההבנה אצל נהגים שמי ששותה אלכוהול ועולה על ההגה, סיכוי גבוה שייתפס וישלם מחיר כבד. נהג שידע שיש משטרה בכביש לא ימהר כל כך לסכן את החיים של כולנו".