באפריל אשתקד דיווחנו כי ראש מועצת נאות חובב לשעבר, אנדריי אוזן, נעצר ונחקר בחשד ללקיחת שוחד, קבלת דבר במרמה והפרת אמונים. כעת, המשטרה מצהירה כי החקירה הגיעה לסיומה והיחידה החוקרת לא מצאה תשתית ראייתית מספקת לביסוס החשדות נגדו.

כזכור, אוזן נעצר בחשד שקיבל שוחד מיוסף אלקרינאווי, קבלן שזכה במרכז להקמת בניין מועצת נאות חובב ומרכז המבקרים. זאת לאחר שעלה נתון מפתיע בדו"ח מבקר המדינה ובו צוין כי הוכפל סכום הפרוייקט המדובר כמעט פי ארבעה. כמו כן, ציין המבקר כי הכפלה זו התבצעה בהליך פגום, ללא נימוקים עניינים תוך פגיעה באינטרס הציבורי.

טענות נוספות שהועלו נגעו לניסיונו המועט של הקבלן שזכה וכן אי אכיפה מספקת בנוגע לתנאי ההתקשרות עם כמו. יתרה מזאת, ציין המבקר בדו"ח כי התנהלותה הלקויה של המועצה הובילה אותה לשלם עבור עבודה שבוצעה בניגוד לתוכנית האדריכלית המקורית וכן שילמה המועצה עבור עבודות תיקון פגומות שביצע הקבלן.

נאות חובב (מתוך האתר הרשמי של המועצה)

מדוברות המשטרה נמסר: "משטרת ישראל סיימה חקירה בעניינו של אנדרי אוזן ראש מועצת נאות חובב לשעבר בחשד לעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה ועבירה על פי חוק מבקר המדינה. עם סיום החקירה סבורה היחידה החוקרת כי לא נמצאה תשתית ראייתית מספקת לביסוס החשדות כנגד אנדרי אוזן". והוסיפו: "תיק החקירה יועבר לפרקליטות לצורך עיון והחלטה".