פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (ד') לבתי המשפט בעיר כתבי אישום נגד 8 נאשמים מרחבי הארץ ביניהם תושב באר שבע, בגין עבירות מין שביצעו באמצעות האינטרנט בפני סוכנת משטרתית שהתחזתה לקטינה בת 13 וחצי. מכתב האישום עולה כי במסגרת מבצע רחב היקף של המשטרה לאיתור חשודים המנסים לפתות קטינים באינטרנט, הוקם לסוכנת הסמויה פרופיל פיקטיבי בסקייפ ובפייסבוק, ועוצב עבורה חדר מיוחד שיתאים לדמותה של נערה מתבגרת. הסוכנת אף עברה הכשרה מיוחדת כיצד לחשוב, לדבר ולהתכתב כקטינה על מנת לא לעורר את חשדם של הנאשמים.

הסוכנת לא פנתה אל אף אחד מהנאשמים ביוזמתה, היא קיבלה פניות מצידם מתוך ידיעה ברורה כי מדובר בקטינה. הם ניהלו איתה שיחות בעלות תוכן מיני, ביצעו אקטים מיניים בעצמם וניסו לשכנע אותה לעשות כן, והפצירו בה לשלוח תמונות עירום שלה ושל קטינות אחרות. לפני כחודש ביצעה המשטרה פשיטה על בתיהם של החשודים ועצרה 14, מתוכם הוגש היום כתב אישום נגד 8, אחד מהם באר שבעי. בין הנאשמים גבר בן 73 שקנה לסוכנת המתחזה מתנה וקבע להיפגש עמה מחוץ לבית הספר עם סיום הלימודים, ושם נעצר. נאשם אחר, תושב נתניה בן 64, עובד כמורה במרכז הארץ.

מהמשטרה נמסר עם מעצרם של 14 החשודים בחודש שעבר: "נמשיך לפעול בכל האמצעים הטכנולוגיים העומדים לרשותנו על מנת לאתר ולהעמיד לדין את עברייני המין המסכנים את ילדינו. המרשתת והאנונימיות לא תהווה מסתור או הגנה עבור עבריינים אלו. אנו יודעים ופועלים לזהות את אותם אלו המשחרים לטרף ואורבים לילדים הצעירים ומבקשים לפגוע בגופם ובנפשם, נעצור ונעמידם לדין".

פרשה זו מצטרפת לחשיפת רשת הפדופילים בחודש שעבר במסגרתה נעצרו 26 חשודים.