לילה של אימה עבר על בחור בן 20 בעקבות סכסוך כספי על רקע עסקת סמים שנעשתה לפני כחודש, בסיומה נותר לו חוב של כ-200 ש"ח.

כתם האישום החמור מספר כי בליל ה- 21 באוקטובר ישב י.מ יחד עם חברו ברחוב חנה סנש שבשכונה ג', מאחוריו הגיעו שני הנאשמים מסעוד לוי (48) ומרקאו שרבטוב (25), הם התנפלו עליו והיכו אותו באגרופים, ריתקו אותו לקרקע וחטפו ממנו את הסמארטפון. תוך כדי איומים השניים לקחו את י.מ וחברו אל רכבם שחנה ברחוב זיסו, כשבמשך הזמן לוי מצמיד סכין לצווארו של י.מ ומזהיר אותו שלא לזעוק לעזרה.

רחוב חנה סנש בשכונה ג'. צילום: פרטי

כשהגיעו אל הרכב י.מ סירב להיכנס, ואז לוי הצמיד את הסכין לאיבר מינו והכניס אותו בכוח. ברכב חיכתה אשתו של לוי, אליה הוכנס גם חברו של י.מ תחת איומים של שרבטוב. הרכב החל לנסוע לכיוון בית החולים הפסיכיאטרי בבאר שבע, כשבדרך צמד החשודים מאיימים על י.מ כי ירצחו אותו וישליכו את גופתו מאחורי בניין בית החולים.

רחוב זיסו בו חנה רכבם של הנאשמים. צילום: פרטי

כשהגיעו לקרבת המוסד י.מ הצליח להשתחרר מאחיזתו של שרבטוב, פתח את הדלת תוך כדי נסיעה, נזרק החוצה ונפל על הכביש. הנאשמים עצרו את הרכב והחלו לרוץ אחריו לכיוון חניית בית החולים. סמוך לכניסה הם הצליחו לתפוס אותו והיכו אותו ללא הרף בכל חלקי גופו, אשתו של לוי ניסתה למשוך אותם ממנו, אבל רק כשצעקה להם כי אנשים הזמינו את המשטרה הם חדלו. בשארית כוחותיו הצליח י.מ לדדות אל תוך בית החולים הפסיכיאטרי ושם התמוטט. הוא סבל מפגיעות וחבלות בכל חלקי גופו ונזקק לטיפול רפואי.

חניית בית החולים הפסיכיאטרי. צילום: פרטי

השניים נעצרו כעבור חמישה ימים והתברר כי הם מוכרים למשטרה, שרבטוב נמצא בתקופת מאסר על תנאי ולוי נעצר בעבר על עבירות סמים. עימותים שערכו החוקרים בין י.מ לבינם וכן עדות אשתו של לוי הביאה להגשת כתב אישום ביום שני האחרון המייחס להם חטיפה, תקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות, איומים והחזקת סכין שלא למטרתו. לאחר הגשת כתב האישום מעצרם הוארך עד להודעה חדשה.

פורסם לראשונה על ידי מיכאל פרוסמושקין באתר המשפט "פוסטה".

י.מ הצליח לדדות אל תוך בית החולים ושם התמוטט. צילום: פרטי