כתב אישום הוגש אתמול (ב') בבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד אבירם זגורי (29), ברצח של רותם הרוש ז"ל, שבחודש נובמבר ערך מסיבת יום הולדת במהלכה נרצח בשל סכסוך שפרץ בזמן המסיבה.  אתמול (ב') הותרו לפרסום שני סרטונים מליל הרצח שצולמו ממצלמות האבטחה של הבית השכן. בסרטון הראשון רואים עימות בין זגורי לחברו של המנוח, בסיומו הוא עוזב את המקום, ובסרטון השני רואים את הנאשם כשהוא חוזר למסיבה עם נשק, יורה ונמלט.

צפו בראיון עם האם לכתב כאן 11, איציק זוארץ:

לפי כתב האישום, זגורי הצהיר מראש בקבוצת הוואטסאפ של המסיבה כי הוא מגיע כדי לעשות בלאגן, הוא הקליט הודעה קולית שבה אמר: "אני היום בא, עושה שם בלגן אחושרמוטה, שותה, מרביץ לכולם יא מניאק". אחיו של המנוח הזהיר אותו שלא לעשות כלום וזגורי הקליט הודעה נוספת: "...אני אזיין את כל מי שיושב שמה ואתה תראה מה אני אעשה שמה היום אחי, אני בא אחי, רעול יא חתיכת מניאק".

בשנים האחרונות ריצה זגורי מאסרים רבים, מהאחרון שבהם השתחרר רק כחצי שנה לפני כן. הוא הגיע למסיבה ובמהלכה פרץ ויכוח אלים בינו לבין חברו של הרוש, אדם מסרוגה (22). הנאשם הכה את מסרוגה בפניו והשניים דחפו זה את זה. לאחר מכן עזב זגורי את המסיבה וחזר לשם מצויד ברובה ומלווה באדם נוסף, שזהותו לא ידועה למשטרה עד היום. במקום עדיין שהו כמה משתתפים מהמסיבה, בהם הרוש ומסרוגה. גם אימו של המנוח, שולמית (49), הגיעה למקום לאחר ששמעה צעקות.

זגורי ירה צרור לעבר מסרוגה, כמה כדורים פגעו בבטנו ובירכו, כדור אחד בראשו של הרוש וכדור נוסף פגע בירך אמו של הרוש. זגורי והשותף שלו נמלטו, הרוש לא שרד, מסרוגה נפצע באורח קשה ואימו של המנוח נפצעה באורח בינוני.

למחרת הגיע זגורי בשעות הערב ללא הודעה מוקדמת לבית דודתו באשדוד, שם הסתתר בזמן שהמשטרה חיפשה אחריו לאחר ששני עדי ראייה זיהו אותו כיורה. השוטרים מצאו אותו כעבור שישה ימים.