ברחבי הארץ ציינו ביום שלישי האחרון את "יום המעשים הטובים". ארגונים, תאגידים, עיריות וקבוצות שונות נרתמו במהלך היממה כדי לעזור במגוון מקומות ודרכים.

מי שלקחו על עצמם את שיפוץ גינת עוזיהו בשכונה ד' בבאר שבע הם חברי הפרויקט הסטודנטיאלי "עושים רחוב". החל מבוקר אותו יום, הגיעו כמה עשרות חברים מהפרויקט עצמו וחבריהם ועבדו רבות על הגינה, ללא הפסקה, עד שעות הערב, כולם לבושים בירוק – הצבע שמזוהה עם הפרויקט המכובד.

משפצים את הגינה. צילום: פרטי

בסיום היום, גילו לחרדתם שני סטודנטים כי ציוד אישי יקר ערך נגנב מהם. לאחד נעלם מסור מסוג דיסק חיתוך ולשני מחשב נייד. אכזבתם הייתה רבה. הם חיפשו בכל פינה, תשאלו את האנשים שעזרו להם במהלך היום, אך ללא הועיל. המסקנה המתבקשת שלהם הייתה כי בזמן שהם עשו טוב – אדם או מספר אנשים אחרים ככל נראה ניצלו את הסיטואציה לרעה, וגנבו את המכשירים.

גינת עוזיהו לפני ואחרי. צילום: פרטי

נויה בר, אחת מחברות הפרוייקט, פרסמה באותו ערב פוסט קשה בעמוד הפייסבוק שלה. "באיזה עולם מעוות אנשים שתורמים מהזמן שלהם, משקיעים את הנשמה, צריכים לסיים אירוע של יום המעשים הטובים עליו עבדו שעות ארוכות בפנים נפולות? איך דבר כזה קורה?" כתבה בהתרגשות. הפוסט הפך לויראלי בעיקר בקרב הסטודנטים אך לא רק ועלתה בו הצעה לפתוח עמוד בו יוכלו האזרחים לתרום על מנת שחברי הפרויקט יוכלו לקנות מחדש את הציוד שנגנב.

גינת עוזיהו לפני ואחרי. צילום: פרטי

נכון לכתיבת שורות אלו, הושגו תרומות שכיסו את עלות המסור, אך לא את המחשב הנייד. בכל מקרה, החומר שעל המחשב הנייד שנגנב לא יוחזר – ומדובר בחומר חשוב כמו עבודות ומסמכים שכעת יצטרכו לשחזר מחדש, דבר שלא יוכל לחזור בתרומת כספית.

חברי "עושים רחוב" מבקשים לפתוח את הלב, להחזיר להם במעשה טוב – ולתרום בלינק הבא