לפני כחודש ערכו "טלגראס" את "מירוץ הקנאביס" בבאר שבע. מאות אנשים יצאו "לחפש את המטמון", כשהפרס הוא שקית ובה פרחים של צמח הקנאביס. את המירוץ פקדו מאות כשהם מובלים מיעד ליעד באמצעות הנחיות שהועברו דרך רשת "טלגראס". 5 משתתפים במירוץ בהם שני קטינים נעצרו אך שוחררו לאחר זמן קצר.

בארגון טלגראס זעמו על מה שלטענתם היא אכיפה מוגזמת ואף אלימה מצד המשטרה שמטרתה להפחיד את הציבור. במשטרה מנגד שללו טענות לאלימות, ובתגובה אף טענו כי דווקא חלק מהמשתתפים במירוץ היו אלו שנהגו באלימות, ירקו על שוטרים, זרקו לעברם בקבוקים ונשכבו מתחת לגלגלי ניידת משטרה בניסיון "לסכל את עבודת המשטרה".

לאחר המירוץ בבאר שבע הבטיחו בטלגראס כי יתקיימו מירוצים נוספים, ואף ב-3 ערים במקביל. מלבד חיפה וראשון לציון, את המירוץ בבאר שבע צפויים לפקוד מאות תושבים בדומה למירוץ הקודם, ואולי אלפים ברחבי הארץ. כמו כן צפויים כוחות משטרה רבים להיות נוכחים באזור ולפעול לאכיפת החוק.  

צילום: טלגראס

"נדאג לבטיחות המשתתפים"

אמנם בפעם הקודמת נתפסו מספר צרכני קנאביס שהשתתפו במירוץ, אך בטלגראס מבטיחים כי הפעם ביצעו "שיפור משמעותי ומפתיע במשחק שידאג לבטיחות המשתתפים".

מחפשים את ההנחיות כיצד להשתתף בפעילות? מכיוון שכפי שציינו מדובר בפעילות לא חוקית לא נשים פה את הקישור המלא לאירוע, אבל אלה מכם שמתעקשים, אנחנו בטוחים שתדעו כיצד למצוא את העמוד הרשמי של קהילת הטלגראס בפייסבוק, שם יש את כל הפרטים.

מירוץ הקנאביס חוזר לסיבוב שני בבאר שבע. צילום: באר שבע נט

להוצאת מאות צרכני קנאביס לרחובות העיר באר שבע משמעות מחאתית ממנה אנו לומדים כי לחלק מסוים מהציבור, עישון קנאביס אינו שונה משתיית אלכוהול, ואין בו פסול. אנו כמובן לא נעודד אתכם לקחת חלק בפעילות הלא חוקית הזו, אך אם במקרה תיתקלו באנשים רצים היום בין סמטה לפסאז' ברחבי העיר כשראשם מופנה מטה, אתם כבר תדעו מה הם מחפשים.

הבהרה: מערכת "באר שבע נט" לא מעודדת צריכה, קנייה, מכירה או כל שימוש בסם כזה או אחר.