הבוקר יצאה לדרכה שוב מחאת הנשים בבאר שבע כפי שתוכננה בשעה 9:50, כאשר נשים רבות התכנסו בסמוך למתחם מרכז המורים בעיר. כחלק מההפגנה נשאו הנשים שלטים עם הכיתוב: "נשים סוף לאלימות" ו"מי הבאה בתור?" וכן קראו לראש הממשלה להתערב בנושא ולעצור את הרצח הבא: "נתניהו תתעורר דם נשים אינו הפקר, לא שובתות לא נחמדות נשים עושות מהפכות". בהמשך חסמו הנשים את כביש רגר מצפון לדרום.

כמו כן, הבהירו מארגנו המחאה כי זה אינו הסוף, אלא רק ההתחלה הן קוראות לציבור הרחב לעצור מדי יום בשעה 10:00 למשך 25 דקות ולהשמיע קול מחאה עד שנבחרי הציבור יעשו מעשה ויובילו שינוי בחקיקה ובענישה. בנוסף, בימים הקרובים צפויות מארגנות המחאה להתכנס ולהמשיך לתכנן את דרכי הפעולה להמשך המאבק כדי לקדם שינוי אמתי בנושא.

נזכיר כי כחלקת ממחאת הנשים הארצית בתחילת השבוע התקיימו מספר הפגנות ברחבי באר שבע, בניהן ההפגנה המרכזית ברחבת בית המשפט, הפגנה נוספת ברחבת העירייה שם נשא דברים כנגד אלימות נשים ראש העיר ובאוניברסיטת בן גוריון שם אמרה נשיאת האוניברסיטה פרופ' רבקה כרמי כי: "אנחנו מדברים פה על הדבר הכי בסיסי, על האפשרות שלהן לחיות. על האפשרות לחיות אנחנו לא יכולים לוותר". והוסיפה: "על זה כולנו צריכים בקול גדול מאוד ובנחישות גדולה מאוד, לדרוש ולבקש גם מהממשלה שלנו לקחת אחריות בנושא הזה".

צילומים: אוריאל גור דוד