צוות מד"א בראשות הפראמדיק גאורגי ישייביץ' והחובש הבכיר וחניך בקורס פרמדיקים שי קדוש שהגיעו למקום בדקו את אריה ובבדיקות הרפואיות הראשוניות שכללו בדיקת אק"ג איבחנו שהוא סובל מאירוע לבבי חריף ונמצא בסכנת חיים. בעוד הם מטפלים בו ליבו של אריה קרס, הוא איבד את הכרתו והתמוטט. צוות מד"א שהחל מיד בפעולות החייאה נתן לאריה שוק חשמלי ולאחר כחצי דקה של עיסויים אריה שב להכרה והחל להתעורר. תוך כדי שהצוות של מד"א מעדכן את המחלקה הקרדיולוגית בבית החולים בדבר האירוע על מנת להכינו לפינוי דחוף ליבו של אריה נדם בשנית. מיד אריה קיבל מכת חשמל נוספת שלאחריה שוב להכרה מלאה ועם הגעתו לבית החולים נכנס לצנתור והתאושש בבית החולים.

מימין: חובש בכיר במדא שי קדוש, אריה אקרמן ופראמדיק מדא גאורגי ישייביץ'

פראמדיק מד"א גאורגי ישייביץ' והחובש הבכיר שי קדוש שטיפלו באריה הגיעו למחרת האירוע לבית החולים על מנת לדרוש בשלומו ונרגשו לפגוש אותו כשהוא בהכרה מלאה וחש בטוב.

אריה אקרמן: "התרגשתי לפגוש את גאורגי ושי שהצילו את חיי, הם ממש עשו עבודת קודש ובזכותם אני עוד בין החיים. הם היו במקום הנכון ובזמן הנכון ובאמצעות הדפיברילטור והטיפול המקצועי הם תפסו את הפרעת הקצב בזמן וטיפלו בה. תודה". 

שי קדוש, חובש בכיר במד"א וחניך בקורס פרמדיקים: "זה היה מקרה דרמטי וללא ספק מהמשמעותיים שטיפלתי בהם. הבנתי שבכל רגע אריה עלול לאבד את חייו בשל מצבו הרפואי הקריטי. תוך כדי הטיפול הבטתי בעיניהם המודאגות של שלושת ילדיו שנכחו במקום וחלפה בי מחשבה שאנחנו בעיצומים של חגי תשרי ואיך ברגע אחד השמחה יכולה להפוך לעצב גדול עבור ילדיו. נלחמנו על חייו ואני שמח שאת חגי תשרי אריה חוגג יחד עם משפחתו בחיוך ובשמחה. הזכות שניתנה לנו כצוות מד"א להציל את אריה היא הדלק שלנו להמשך הפעילות ואין אושר גדול יותר מלפגוש מטופל שהיה ללא רוח חיים כשהוא בהכרה מלאה, מחויך בחיק משפחתו."