חברת רפאל, המפתחת ומייצרת מערכות לחימה והגנה מתקדמות, ביניהן מערכת "כיפת-ברזל", חנכה הבוקר מרכז מחקר ופיתוח (R&D) בפארק ההיי-טק בבאר-שבע. השלוחה החדשה שנחנכה היום, תהיה שלוחת מחקר ופיתוח, שתעבוד בשיתוף פעולה מחקרי עם אוניברסיטת בן-גוריון ועם חברות נוספות השוכנות בפארק ההיי-טק.

בטקס החגיגי שהתקיים, לקחו חלק מנכ"ל רפאל יואב הר-אבן, יו"ר רפאל, הד"ר עוזי לנדאו, ראש-עיריית באר-שבע רוביק דנילוביץ, נשיא אוניברסיטת בן-גוריון פרופ' דניאל חיימוביץ, וראש מערך הסייבר הלאומי יגאל אונא. 

ראש מערך הסייבר הלאומי יגאל אונא

setImageBanner('8dbae91e-2eb8-4f98-a3a1-c4bed56ea9a5','/dyncontent/2019/9/11/cd10216b-7f3e-4153-9a14-a119cd9fca26.jpg',8978,'',510,80);

ד״ר עוזי לנדאו, יו״ר הדירקטוריון ברפאל, אמר בטקס: ״כחלק ממהלך אסטרטגי של רפאל אנחנו מתרחבים מהצפון גם לשאר חלקי הארץ. שלוחת פיתוח בבאר-שבע תאפשר לנו להינות גם מהמוחות האיכותיים בדרום. אנו נמשיך לפתח מערכות מתקדמות התורמות באופן ישיר לביטחונה של מדינת ישראל, ולהוות עוגן מרכזי גם בחברה ובכלכלה״.

לדברים אלו הצטרף יגאל אונא, ראש מערך הסייבר הלאומי ואמר: "פתיחת מרכז המו"פ של רפאל בפארק הסייבר בבאר-שבע הוא צעד משמעותי לחיזוק האקוסיסטם באיזור, שאין כדוגמתו בעולם. לצד המרכז הלאומי לניהול אירועי סייבר, יקדם המרכז החדש את המובילות של ישראל בתחום. האתגרים בסייבר מחייבים לרוץ מהר מאוד. אבל כדי להגיע רחוק, צריך לרוץ ביחד ובשילוביות כפי שבא לידי ביטוי כאן בפארק הסייבר". 

"מדובר גם בבשורה גדולה וחשובה לתעסוקה בעיר"

כמו כן, גם ראש עיריית באר-שבע, רוביק דינלוביץ, נשא דברים ובירך על הקמת מרכז המחקר החדש: "הצלחנו להוביל חזון פורץ דרך-ענקית הטכנולוגיה הביטחונית "רפאל" פתחה את שלוחתה בפארק ההיי-טק, כאן אצלינו בנגב. מדובר בבשורה אדירה לבאר-שבע ולנגב. עוגן טכנולוגי משמעותי נוסף, שהופך את העיר באר-שבע למרכז ידע, טכנולוגיה וסייבר בינלאומי, אליו מגיעות חברות מכל רחבי האקו-סיסטם.

והוסיף: מדובר גם בבשורה גדולה וחשובה לתעסוקה בעיר, חברת רפאל תיצור מקומות תעסוקה רבים. אני מודה להנהלת החברה על האמון בעיר באר-שבע. בן-גוריון אמר שבנגב ייבחן העם שלנו, והוא גם אמר שהיסטוריה לא כותבים, אלא עושים. אני מרגיש שרוחו של בן-גוריון שורה כאן ושהיא מחייבת כל אחת ואחד מאיתנו לכתוב עוד פרק קטן וחשוב, לתפארת מדינת-ישראל".