תושבי שדרות ירושלים בשכונה ט' בבאר שבע חווים סכנה מתמדת. באחד מהבניינים בשכונה (שדרות ירושלים 17) קירות הבטון שבו רופפים, כשחלקם כבר התנתקו מהבניין ונפלו אל הקרקע. מדובר במפגע בטיחותי מסוכן כיוון שקיימים חלקים נוספים מהבטון שעלולים להתנתק בכל רגע נתון. "זה מסוכן לכל הולכי רגל וכל אחד שעובר שם, זו סכנת נפשות. צריך לעשות סריקה מסביב לכל הבניין ובכלל שם באזור לראות שאין עוד מפגעים כאלו", מספר לנו ד', אחד התושבים.

צילום: באר שבע נט

"הבוקר עברתי בשדרות ירושלים 17 בדרך לגן של הילדים וזה מה שראיתי שם חתיכות קיר בטון שהתנתקו ונפלו לקרקע, יש עוד חלקים שעומדים ליפול בכל רגע ולהרוג מישהו. בבקשה תישלחו מישהו שיגדר את האזור ויטפל בזה בדחיפות לפני שיקרה אסון", הוא כתב בפוסט מודאג בפייסבוק. מדובר בבניין רכבת ארוך בשכונה, בקרבת גן יריחו. הבניין עשוי מאבנים קטנות וד' הופתע למצוא אותן על הקרקע ביום שישי בבוקר, כשהיה בדרך עם ילדיו לגן.

"ראיתי מלא אבנים וחתיכות בטון על הרצפה, ראיתי שזה לא אבנים רגילות. חשבתי בהתחלה שאולי מישהו תלה מזגן וקדח ונפלו חתיכות מלמעלה, ואז הסתכלתי למעלה ומה שראיתי היה מפחיד. יש שם חתיכות מהבטון שעם קצת רוח יכולות להתנתק וליפול למישהו על הראש", מספר לנו ד'.

צילום: באר שבע נט

הוא מוסיף ואומר כי גם בחלקו האחורי של הבניין יש נקודה נוספת בה הבטון של הבניין רופף ועלול ליפול. "אלו פרוסות בטון שעלולות להתנתק, ילדים יכולים לשחק שם, אנשים עוברים שם בכל יום... אוי ואבוי לנו אם יום אחד זה יפול על מישהו, זו סכנה ממשית ואני מקווה שלא יקרה כלום, שלא יהיה מאוחר מידי". תושבים אמרו לנו כי חלק מהאזור גודר כדי להתריע מפני הסכנה, אך ישנם חלקים בצידו של הבניין שעדיין מסוכנים למעבר וללא גידור.

מעיריית באר שבע  נמסר בתגובה:

"בעקבות פנייה אשר התקבלה במוקד העירוני מדיירי הבניין בשדרות ירושלים 17, ערכה מחלקת מבנים מסוכנים באגף הנדסה בדיקה במקום. מהבדיקה עולה, גושי בטון גדולים ממעקה הגג בחזית המזרחית של הבניין, התנתקו ונפלו במעבר הולכי רגל, בדרך נס לא היו נפגעים בנפש. לאחר שהובחן שיש חשש לנפילת גושים נוספים, סומן האזור בסרט אזהרה המונע מעבר חופשי.

 מבדיקה נוספת התברר שכל המבנים הפרטיים שבנויים באותה שיטה במבנים  7-9, 11-15, 23-25, ברחוב שכם 2 ו26-28, נמצא שישנם קטעים של התפוררות ממעקה גג המבנה, מקומות אלה סומנו למניעת כניסה ומעבר. בעקבות ממצאים אלה,  יצר אגף הנדסה קשר עם אותם ועדי הבניינים, ודיווח להם שקיים חשש לסכנה בטיחותית הנשקפת לדיירים ועל כוונת העירייה לפעול להכרזת המבנים כמסוכנים בהתאם לסעיפי החוק העזר העירוני, זאת עד לתיקון אותם ליקויים אשר התגלו. יש לציין, על פי החוק האחריות על שמירת המבנה במצב הנדסי ובטיחותי תקין, מוטל על בעלי ומחזיקי הנכס".