בעיר העתיקה בבאר שבע חיים תושבים רבים כבר שנים רבות. הבתים והמבנים עומדים עשרות שנים ולמרות שיפוץ ושדרוג האזור כולו בשנים האחרונות, ישנם רחובות אשר שעדיין נותרו כפי שהם מיום הקמתם. אחד מהרחובות הללו הוא רחוב כפר דרום, המקביל לרחוב סמילנסקי בעיר. רחוב, אשר לטענתם התושבים, קיים ללא מדרכות משני צדדיו כך שנשקפת סכנה להולכי הרגל העוברים בו. "בתשעים אחוז מהרחוב אין מדרכות. לפני כמה שנים בנו קטע של מדרכה כי שמו שם תחנת אוטובוס אבל חוץ מזה אין מדרכות... זה רחוב סואן מאוד, יש בו הרבה מכוניות, הוא מחבר בין העיר העתיקה לשכונות מסביב... נהגים ברחוב נוסעים מהר וזה מאוד מסוכן", מספרת רות, תושבת העיר העתיקה.

בינתיים בשני צדדיו של הכביש, איפה שאמורות להיות המדרכות, נמצאים רכבים חונים ואנשים צריכים לנסות לעבור ביניהם או פשוט ללכת על הכביש כדי לעבור. "אם היו מזיזים את הרכבים ועושים שם מדרכה זה היה בטיחותי הרבה יותר. אמנם יש מצוקת חניה בעיר העתיקה ואנשים מחנים שם אבל זה לא הפתרון. ברחוב הזה הולכים ילדים, אנשים מבוגרים שגרים שם, תושבים עם כלבים... הסכנה היא להולכי הרגל, באים מולם ומאחוריהם רכבים כל הזמן, הם עלולים להיפגע", מסבירה רות. התושבים באזור אומרים כי הם יעדיפו ללכת ברחובות אחרים רק כדי לא ללכת שם, כי הם לא מרגישים שם בטוח. רות מוסיפה: "זה רחוב דו סטרי, כשרכב עוקף הולך רגל הוא מעמיד אותו ואת הרכב שבא מולו בסכנה. יש גם אוטובוסים שנוסעים ברחוב, זו פשוט סכנה...".

התושבים ניסו לפנות בעבר לעירייה וגם בשבועות האחרונים, בבקשה לתשובה, אך טרם קיבלו מענה. "העירייה עושה עבודה מדהימה בהרבה תחומים אחרים אבל כרגע יש התעלמות מוחלטת מבטיחות התושבים ברחוב הזה. אנחנו יודעים שיש תכניות אבל שום דבר לא השתנה בינתיים... אנחנו מקבלים בתשובה הודעות אוטומטיות ולא משהו קונקרטי", אומרת רות. התושבים רוצים שתהיה שקיפות של העירייה מולם, שידעו מתי זה הולך לקרות ולא ישאירו אותם בערפל בתחושות כאלו. "שנדע שאנחנו בתכניות של העירייה ושלא מתכוונים להשאיר את הרחוב לא בטיחותי בצורה כזו. המכוניות צופרות כשאתה עובר ועוקפות אותך, כמעט נדרסתי כשהלכתי שם, זו פשוט סכנה", מסכמת רות.

מעיריית באר שבע נמסר בתגובה:

"רחוב כפר דרום, נמצא בתכנית העבודה של עיריית באר שבע. בימים אלה שוקד צוות תכנון מקצועי בניהול החברה הכלכלית, על השלמת התוכנית לפיתוח וחידוש הרחוב. לאחר אישור התוכנית יועבר הפרויקט להליך תקצוב ולביצועו בפועל.

כידוע בפרויקט פיתוח התשתיות במרחב הציבור עליו שוקדת ופועלת עיריית באר שבע בהתאם לתוכנית עבודה, מושקעים תקציבים ומשאבים רבים וזאת במטרה לשפר את איכות החיים והמרחב הסביבתי של תושבי העיר".