פרשיית הונאה ומרמה אחת, 3 זוגות, 6 עצורים - בתום חקירה סמויה, עצרו הלילה חוקרי המשטרה 6 חשודים, בהם חשוד מרכזי בחשד שבהונאה ומרמה עשק כ–90 אלף שקלים מאישה שעבדה יחד עמו בבנק וניהלה עמו קשר אסור תוך שהוא מנצל את מצבה הרפואי הקשה הפיזי והנפשי.

ראשיתה של החקירה הסמויה במפלג ההונאה של משטרת ישראל, עם קבלת דיווח מבנק ישראלי אודות חשד שעלה כנגד עובד הבנק שבמרמה לקח הלוואה על סך 100 אלף שקלים בשמה של עובדת אחרת החולה במחלה קשה, וזאת ללא ידיעתה, ומילא את טפסי ההלוואה תוך שהוא מתחזה בפרטיה של האישה (העובדת).

צילום ארכיון: כרמל קיסרי

עם התקדמות חקירת המשטרה, עלה חשדם של החוקרים כי השניים ניהלו קשר, ואף החשוד ניסה בעבר לבקש מהאישה לקחת הלוואה והיא סירבה.

עפ"י חשד חוקרי המשטרה, החשוד שידע את מצבה הרפואי של האישה והמחלה הקשה עמה מתמודדת, ניצל את קרבתו אליה ואת הגישה לפרטי חשבונה על מנת להעמיד את ההלוואה תוך התחזות בשמה.

כאשר כספי ההלוואה בסך 100 אלף שקלים נכנסו לחשבונה של האישה, העביר מיד החשוד כ–90 אלף שקלים לחשבון בנק אחר השייך לקרוב משפחתו ואשתו, וחלק מהכספים שימשו אף כמקדמה לרכישת דירה עבורם.

עוד עלה בחקירה, כי עפ"י החשד עם קבלתו של החשוד לעבודה בבנק, הציג תעודת לימודים אקדמיים וקבלת תואר מזויפת ולאחר קבלתו אף עשה שימוש עפ"י החשד במספר מסמכים מזויפים על מנת לקבל הלוואת משכנתא מהבנק.

עוד במסגרת חקירת הפרשה, איתרו חוקרי המשטרה חשודה נוספת העובדת בבנק ובעלה (שנות ה–20), שעפ"י החשד סייעו לחשוד המרכזי בזיוף מסמכים והגשתם לבנק על מנת לקבל את כספי הפיקדון המגיעים לו ממשרד הביטחון.

הלילה עצרו חוקרי המשטרה את ששת החשודים (3 זוגות נשואים, בשנות ה–20, ביתר עלית, באר שבע ולוד) והם הובאו לחקירה בחשד לעבירות קבלת דבר במרמה, זיוף, שימוש במסמך מזויף בכוונה לקבל דבר, מרמה והפרת אמונים בתאגיד ועבירות נוספות.

היום יובאו מי מהחשודים בפני בית המשפט לדיון בעניינם.

במשטרה ציינו, "מדובר בעבירות מרמה והונאה חמורות של עובדי בנק שניצלו את תפקידם ומעמדם על מנת להוציא כספים במרמה, וחמור מכך, החשוד המרכזי אף ניצל מצבה הנפשי והפיזי של עובדת אחרת על מנת לעשוק ממנה את כספה. חוקרי המשטרה שחשפו את העבירות והקשר בין החשודים, הרכיבו את חלקי הפאזל, שהביאו לבסוף למעצרם".