לפני כשבוע דיווחנו לכם על מעצר של חסר בית שלקח ללא רשות עשרה שקלים מקופת צדקה של בית הכנסת בתחנת משטרת באר שבע. האיש שזומן לחקירה שוחרר ובדרך החוצה עבר בבית הכנסת של התחנה ולקח את קופת הצדקה שהייתה במקום ובה עשרה שקלים. בתגובה למעשה ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו בטענה "לסיכון הציבור" אך בית המשפט בתגובה סרב בטענה למעצר שווא והוסיף: "מדובר בעבירת רכוש ברף הנמוך ביותר".

צילום מסך

כעת, מי שמבקש מהמשטרה לדון את חסר הבית לכף זכות הוא הרב הראשי של באר שבע יהודה דרעי. במכתב שכתב הרב דרעי לגבאי בית הכנסת של תחנת המשטרה בבאר שבע ציין כי נחשף למקרה המדובר באמצעות התקשורת ואומנם הוא אינו יודע מה עלה בגורלו של האיש אך ביקש להתייחס למעשה הספציפי בלבד וכתב:

"בהתייחס למעשה הנ"ל בלבד, ראיתי חובה על עצמי כרב העיר להפנות את תשומת ליבכם, כי אין בליבי ספק שהתורם שהטיל מטבע זה לקופת הצדקה ודאי שהיה שמח לשמוע שכספו הגיע לאדם רעב וחסר בית, ועל כל פנים ברור שנתינת פת לחם לאביון הוא מהמעלות הגבוהות ביותר במצוות הצדקה".

והוסיף לציין כי הוא אינו מעודד חלילה את המעשה של לקיחת דבר שלא כדין ואף ביקש "להוקיע ולמגר תופעות פסולות מעין אלו". אך בכל זאת ציין הרב כי "אין אדם נתפס בשעת צערו, וכל שכן בשעת מצוקתו בחרפת רעב". את המכתב חתם במילים: "אודה לכם מאוד, אם תוסיפו נקודה זו למכלול שיקוליכם בהמשך ההליך המשפטי".