בשבועות האחרונים תושבים רבים משתפים ברשתות החברתיות שתחושת הביטחון האישי שלהם נפגעה, נשים  מספרות שהן חוששות ללכת לבד ברחוב ואף משנות את מסלולן ואת סדר היום כך שלא יאלצו לשוב בשעות שהתנועה נמוכה. אך למרות המאמצים הרבים מסתבר שגם בשעות היום יש מי שמרשים לעצמם לפגוע בביטחון האישי של העוברים והשבים ולהטריד מינית.

 הפוסט שכתבה לינוי

באחד המקרים הלכה נ' באחד הרחובות הראשיים בעיר, רחוב רגר, כאשר חלפו על פנייה שני נערים רכובים על אופניים שהחליטו לשלוח ידיים לאיברים מוצנעים תוך כדי נסיעה ולברוח מהמקום. במקרה אחר היו מי שסיפרו כי נערים יורקים לעברן, מקללים ובורחים מהמקום. 

מקרה אלים נוסף שהתרחש לפני כשבוע כלל תופעה חדשה ומדאיגה לא פחות, מעיין תושב העיר גילתה שמחוץ לדלת ביתה ישן חסר בית, השותפה שלה שראתה אותו קודם לכן ביקשה ממנו לעזוב את האזור אך הוא לא נענה לבקשתה. מאוחר יותר כשפתחה מעיין את דלת ביתה נדהמה לגלות שאותו אדם השליך על דלתה צואה ושתן "זה הגעיל ממש ובעיקר גם הפחיד לחשוב באיזה מצב הבן אדם הזה היה ומה הוא היה עושה אם הייתי נתקלת בו כשהוא היה ככה. עכשיו אני ממש חוששת שהוא יחזור, כי מה שהוא עשה זאת פעולה אלימה מאוד".

בעקבות המקרה החמור החליטה מעיין לפנות למשטרה שם לדבריה אמרו שישלחו שוטר, אך בפועל אף אחד לא הגיע פיזית לפתח ביתה. כאשר הזמן עובר היא מתקשרת שוב למשטרה והפעם לטענתה נאמר לה שהשוטר לא יגיעה אליה אלא יעשה סריקה מסביב לבניין ושהיא מוזמנת להגיש תלונה במשטרה. מאחר ואין בידיה די פרטים מזהים החליטה מעיין שלא להגיש תלונה ובמקום זאת פנתה לכלל בעלי הדירות בבניין שהתאגדו והעבירו הנחיות ברורות לנעול בתים ולהיות ערניים לכל אדם זר שמגיע לבניין.

מקרה דומה מאוד חשפה בפנינו גם לינוי, תושבת העיר המתגוררת באותו אזור מרכזי. היא מספרת על אותם דפוסי התנהלות בהם מגיע חסר בית לישון בפתח הבניין, כאשר הוא מתבקש לעזוב את המקום הוא לא מתייחס ובבוקר הוא מותיר אחריו צואה ושתן.

לאחר ששיתפה לינוי את המקרה הנ"ל ברשתות החברתיות גודל התופעה התברר ונשים נוספות החלו לשתף בחוויות אלימות שעברו לאחרונה, בניהם מקרים דומים לזה שחוותה, נערים שתוקפים באמצע היום ואדם מבוגר שמסתובב בחצרות ונוגע בעצמו.

מעיריית באר שבע נחשפו לתופעות הקשות דרך הפרסום של לינוי ובפנייה אישית אליה הובטח לה שהעירייה תפעל באופן מידי בנושא ותגביר את נוכחות השיטור העירוני באזור המדובר וכן יהיו ערניים לפניות נוספות בכדי למגר את התופעה הפסולה ולהשיב את הביטחון לתושבי העיר.