מחאת העובדות והעובדים הסוציאליים שהחלה בעיצומים לאחר מקרי אלימות חוזרים הולכת ומתרחבת. העובדים דורשים בין היתר שיפור בתנאי עבודתם לרבות מצאית פתרון הולם לעומסים הכבדים על כל עו"ס, תוספות שכר וכן תגבור במערך ההגנה שאמור למנוע מקרי אלימות על כל סוגיהם.

המחאה שהחלה לפני כשבוע בצפון הארץ הדרימה והגיעה הבוקר לבאר שבע והחל משעות הבוקר שובתים כלל עובדי מחוז דרום מאילת ועד אשדוד. כמו כן, להפגנה שארגן איגוד העובדים הסוציאליים ברחבת קריית הממשלה בשעות הבוקר, הגיעו כ-600 עובדים ועובדות שקראו לשר הרווחה חיים כץ ושר האוצר משה כחלון לפעול למציאת פתרון למשבר הנוכחי ונשאו שלטים עם הכיתוב "די לדרוס את העו"ס" ו"עו"סים סוף לאלימות". מפגינות נוספות קראו: "משה כחלון תתעורר הרווחה צריכה יותר! צריך לקחת אחריות המצב הוא הפקרות".  

יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים ענבל חרמוני אמרה: "אנחנו במאבק על השכר שלנו, על המוגנות שלנו, על תנאי העבודה, אבל יותר מזה אנחנו במאבק על דמותה החברתית של מדינת ישראל. העובדים הסוציאליים לא יהיו יותר עלה התאנה של מה שנקרא מדינת הרווחה הישראלית. אם ישראל חפצה להמשיך להיות מדינת רווחה, עליה להשקיע את המשאבים הנדרשים לכך".

עוד נכח בהפגנה חבר הכנסת מאיר כהן, מי שהיה שר האוצר ואמר: "משרדי הרווחה והאוצר מסרבים לקדם הצעת חוקר שהגשתי שמטרתה שתהיה תקינה הולמת לעובדים סוציאליים כפי שיש תקינה הולמת בבתי הספר. הייתי גם מורה וגם שר רווחה – אין שום הצדקה שלמורה יגבילו את מספר התלמידים בכיתה, אבל עו"סית צריכה לטפל ב-300 תיקים. זה דבר מטורף. חייבים לייצר תקינה שפויה. בכל יום האוצר מעביר מיליארדי שקלים, אבל לעובדים הסוציאליים לא מוצאים את התקציב הראוי. אני ועוד עשרות חברי כנסת נצטרף אליכם לכל מאבק ונהיה חיילים שלכם".  

צילום: אוריאל גור דוד