אמש דיווחנו לכם על חשד למקרה הידבקות בחצבת, כאשר מורה המלמדת בבית ספר יסודי בישוב עומר וכן בבאר שבע החלה לסבול מסימפטומים המצביעים על הימצאות מחלת החצבת. לאור החשד נשלחה המורה לבדיקות רפואיות לאימות המחלה ובמקביל נשלחה הודעה לכלל ההורים שילדיהם שהו בסיבת המורה, כדי שינקטו במשנה זהירות.

לשון ההודעה: "הורים יקרים, בעקבות חשד להידבקות בחצבת נבקש להבהיר כי כל המוסדות שבהם שהתה העובדת מטופלים באופן פרטני על ידי גורמי המקצוע. אנו מבקשים שלא להקל ראש וממליצים לכולם להתחסן בזמן. ילדים אשר אינם חשים טוב או בעלי סימפטומים דומים למחלה, יש להשאיר בבית ולדווח במידי לרופא המשפחה למניעת סיבוכים".

 צילום ארכיון: דוברות משרד הבריאות

כעת, לאחר בירור רפואי שערך משרד הבריאות מתברר החשד כנכון והמורה אשר באה במגע עם ילדים רבים נמצאה חולה בחצבת. לאור הממצאים משרד הבריאות ביצע בדיקה מקיפה של כלל האנשים שבאו במגע עם המורה וחלקם נמצאו מחוסנים, אך היו גם מי שהתגלו כלא מחוסנים וכעת יאלצו לקבל חיסון באופן מרוכז על ידי משרד הבריאות. כמו כן, כל המורים ששהו בסביבת המורה החולה ושנת לידתם מעל 1978 נשלחו להתחסן באופן מידי.

בימים אלו כאשר מחלת החצבת מתגלה במקומות שונים בארץ, יש לנקות במשנה זהירות ולהיות ערניים לסימפטומים העשויים להעיד על קיום המחלה. בכל מקרה של חשד להידבקות במחלת החצבת יש לפנות באופן מידי לרופא המטפל. כמו כן, אם ילדיכם טרם חוסן מומלץ לעשות זאת בהקדם ולהישמע להוראות משרד הבריאות.