"מר ראש העיר, בזמן שאתה בונה בכל העיר פרקים חדשים, בנווה זאב כבר קיים פארק גדול ויפה, שכל ילדי השכונה מגיעים לשם. אך מתקנים הישנים שקיימים בפארק פשוט מסוכנים לילדינו. בכל לשון של בקשה, אנחנו לא צריכים פארק חדש, אלא רק להחליף לתקנים לבטיחותיים!!!", כך כתבה בשבוע שעבר בפוסט בפייסבוק אנה אירימוב, תושבת השכונה ואימא לשני ילדים. מדובר על הפארק בתוך שכונת נווה זאב מאחורי רחוב סרן דב. הפרק גדול, עם מדשאות ומרחבים רבים למשחק, אך בשני מקומות בפארק בהם מוצבים מתקני משחקים לילדים, התושבים טוענים כי המשחק הופך למסוכן עבורם.

פארק השעשועים בנווה זאב

"הפארק קיים בשכונה כבר שנים, אבל במתקני המשחק לילדים, גם לקטנים וגם לגדולים יותר, יש סכנה לילדים שלנו. קודם כל אין הצללות וצל על המתקנים, בשעות הבוקר והצהריים אי אפשר לשחק במשחקים, המתקנים מתחממים וילדים לא יכולים לשחק על זה ולגעת בברזלים", מסבירה אנה. מעבר לכך, טוענים ההורים כי המתקנים ישנים וכלל לא בטיחותיים, כשהם עשויים מברזל חלוד.

"במתקן של הקטנים, למשל, הכל מברזל ישן שכבר חלוד, יש מגלשה קטנה אבל היא שרופה, כנראה בני נוער עשו את זה, אבל ילדים לא יכולים לרדת בה, אי אפשר לשחק שם. גם המתקן של הגדולים זו קטסטרופה, מסביב למתקנים יש עמודי ברזל חלודים, ומגרש חול כך שהחתולים והחיות באות ועושות שם את הצרכים שלהם, אני לא נותנת לילדים שלי להתקרב", אומרת אנה. גם ספסלי הישיבה מסביב למתקנים מסוכנים לדעת התושבים, הם גם מברזל עם חורים קטנים בו, אך החורים קרועים ושבורים וזה מסוכן, "נוצרו שפיצים בספסל וילד פעם אחת נחתך מהפתח בחור בספסל, זה לא הגיוני וזה מסוכן, איך אפשר לשבת על זה?".

פארק השעשועים בנווה זאב

ההורים המודאגים מקווים כי העירייה יפעלו לשדרוג המתקנים ויתקינו כאלו חדשים, מפלסטיק, בטיחותיים שילדים יכולים לשחק עליהם בנוחות בלי חשש להיפצע. אנה מוסיפה: "זה לא שצריך לבנות פארק חדש, אלא רק להחליף את המתקנים הישנים והמסוכנים הקיימים, לשים הצללות, לאפשר לילדים לשחק קרוב לבית. אנחנו כל פעם צריכים ללכת 15-20 דקות לפארק אחר כי מסוכן לילדים בפארק שקרוב לבית, זה לא צריך להיות ככה, אנחנו רוצים פארק נעים שכיף לשחק בו עם הילדים ליד הבית".

מעיריית באר שבע נמסר בתגובה:

"מבדיקה שערך אגף האחזקה העירוני בפארק המשחקים, עולה, מתקני המשחקים תקינים ועומדים בדרישות תו התקן של מכון התקנים הישראלי. בנוגע למצב הספסלים, נמצא ספסל מתכת לא תקין אשר הוסר. שאר הספסלים תקינים והם אמורים לעבור צביעה מחדש. עלי לציין, ישנה תכנית לשדרוג המקום, לרבות התקנת משחקים חדשים, משטח בולם נפילה והקמת הצללה. לאחר קבלת האישורים הנדרשים לתוכנית, יחלו העבודות".