מתרחק?

לאחר שהרמטכ"ל הנכנס, אביב כוכבי הורה להקפיא את מעבר יחידות המודיעין לנגב. הוא שירת כראש אמ''ן והיה ידוע בהנתגדותו להעברת יחידות המודיעין לנגב מבלי שתוקם תחנת רכבת צמודה לבסיסים, שתאפשר למשרתים לחזור הביתה למרכז בשעות הערב . מכאן הוחלט להקפיא את הפרויקט עד לבירור הנושא.
החשש בצה''ל הוא כי ללא תנאים הולמים, רבים מאנשי יחידות העילית הטכנולוגיות של צה''ל יעדיפו את השוק הפרטי על פני מגורים בבאר שבע וכי החיל יפסיד טאנלטים רבים בשל כך.

ביטולו של הפרויקט הוא מכה קשה לבאר שבע ולעומר, שקיוו  כי מעבר אלפי אנשי יחידות העילית לבאר שבע יפרו את האיזור, על ידי הבאת אוכלוסיה איכותית וחזקה שתסייע לפתח את באר שבע. חלק מתוכניות הפיתוח של באר שבע התבססו על ההנחה שיעברו להתגורר בעיר ובנגב אנשי עיר הבה''דים. ככל שחולף הזמן, מתברר שהחלום הזה רק מתרחק

ראש מועצת עומר, פיני בדש, שלח מכתב חריף אל ראש הממשלה, נתניהו, בעקבות ההחלטה, שהינה ככל הנראה סופית, לבטל את העברת בסיס המודיעין של צה''ל לליקית הסמוכה לעומר

בדש מתריע כי  300 מיליון שקלים, אשר הושקעו בתכנון להעברת קריית המודיעין לליקית ירדו לטמיון: ''צה"ל באמצעות המל"ל ללא תאום ושיתוף משרד הביטחון, קיבלו החלטה על ביטול העברת קריית המודיעין לליקית הצמודה לעומר.בבדיקה שערכנו משרד הביטחון לא מודעים לנושא וההחלטה התקבלה בניגוד לדעתם''.

במכתב מבקש בדש להכריז עוד היום שהעברת בסיס המודיעין (8200) תיושם:
"עד כה הושקעו למעלה מ 300 מיליון ₪ בתוכניות להעברת קריית המודיעין לצומת ליקית, ביטול התוכנית תפגע קשות בהגעת חברות היי טק וסייבר לנגב, לא יתכן שהחלטה חפוזה תפגע בנגב, אני דורש ממך אדוני ראש הממשלה להכריז בקולך עוד היום שההחלטה להעברת קריית המודיעין לצומת ליקית תיושם ותבוצע".

​​​​​​​