מחסן העמותה

שוד לא נעים התרחש בלב שכונה ג' בלילה שבין חמישי לשישי כשנפרצו מחסני עמותת "באר שבע אוהבת חיות", והפעילים שהגיעו למקום בבוקר מצאו אותם ריקים, פשוטו כמשמעו. מהמקום נגנב מלאי סחורה ענק בשווי עשרות אלפי שקלים,יותר ממחצית התמיכה הממשלתית שהעמותה מקבלת. "גנבו מזון לתקופה של חצי שנה קדימה, וציוד כבד כמו גדרות, ציליות, שרשראות..." אומרת בכאב גדול מנהלת הכספים של האגודה, ליאת שנייד.

פייסבוק באר שבע אוהבת חיות

עמותת באר שבע אוהבת חיות הוקמה בשנת 2004 ופועלת להצלת בעלי חיים משוטטים, נטושים וכאלה שעברו התעללות. פעיליה הם 100% מתנדבים ואפילו לא מקבלים מלגה. פעילות העמותה היא בעצם מימון של כל הוצאות הטיפול של החיות בבתי מתנדבים עד שמאמצים אותם, זה בדרך קורה בימי אימוץ שנערכים אחת לשבועיים בימי שישי ברחבת הדשא של צומת האוניברסיטה. גם יום שישי האחרון היה יום אימוץ "הגענו לכאן בבוקר להוציא דברים בשביל יום האימוץ וראינו שאין כלום, אבל בכל זאת קיימנו אותו", אומרת סגן יו"ר העמותה נועה שני, "קנינו מה שהיינו צריכים והיה לנו עוד קצת ציוד אצל מתנדבים".

העמותה מקיימת ימי אימוץ אחת לשבועיים

הגנבים לא פרצו את הדלת הקדמית של המחסן הנושקת לחניה, אלא את הדלת האחורית שבעמותה מעולם לא עשו בה שימוש ולאף אחד אין מושג מי החזיק במפתח שלה. גם שתי דלתות של יציאות החירום אגב פתוחות, אבל מתחתן יש דלת פלדה נעולה. דבר בלתי נתפס לגבי השוד הוא שכמות הסחורה שנגנבה גדולה, וגם לחבורה רצינית נדרש היה זמן ממושך לרוקן את המחסן, האזעקה עבדה אך ניידת סיור של המוקד העירוני לא הגיעה, ובנוסף אף אחד ממאות השכנים שמסביב לא התקשר לדווח. "כשהייתה ההסלמה בעזה לפני כחודש פינינו את המחסן ולאחר כמה ימים מילאנו אותו מחדש, אולי ריקון הסחורה היה נראה לשכנים משהו רגיל".

הדלת האחורית שנפרצה, שכנים רבים מקיפים את המחסן

מה הלאה? כרגע העמותה המשמשת בית לכ- 200 כלבים ועשרות חתולים ניצבת בפני שוקת שבורה, "אנחנו נמשיך לטפל בכל החיות שכבר בחסותינו, אבל בהחלט נאלץ לצמצם פעילות וקליטה של כלבים וחתולים נוספים" אומרת נועה. חשוב לציין שלעמותה אין כל ביטוח על התכולה שהייתה במחסן, ורק תרומות יכולות לכסות את הבור התקציבי לו גרם השוד.

משמעות השוד- צמצום הפעילות במקרה הטוב

מי שאוהב בעלי חיים ומוכן לפתוח את הלב והכיס יכול לתרום לעמותה במגוון דרכים:

דרך עמוד הפייסבוק בלשונית מיוחדת

דרך פייפאל

דרך אתר התרומות Jgive

העברה בנקאית למס' חשבון 18239325, סניף 517, בנק דיסקונט (לציין כי מדובר בתרומה) 

צילום מסך

צילום מסך