העיר באר שבע גאה לארח היום, יום חמישי ה-20/12/18 את הפסגה המדינית של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בהשתתפות נשיא קפריסין ניקוס אנסטסיאדיס וראש ממשלת יוון אלכסיס ציפראס.

צילום: גב ים פארק ההייטק

הדיונים בין המשלחות הבינלאומיות, יתקיימו במטה הסייבר הלאומי-בפארק ההיי טק ולאחר מכן יערך טקס החתימה ומסיבת העיתונאים בפארק קרסו למדע-בעיר העתיקה.

"בשנים האחרונות העיר שלנו הפכה למודל בינלאומי פורץ דרך בתחומים רבים, ביניהם תחומי החדשנות, הטכנולוגיה והסייבר, אשר מייצרים עניין רב בקרב מנהיגים רבים בעולם, המגיעים לביקור בישראל בכלל ובבאר שבע בפרט", נמסר מעיריית באר שבע.

נתניהו הסביר חלק ממטרות המפגש "אנחנו רוצים להניח צינור גז מישראל, קפריסין, כריתים, יוון, איטליה ואירופה. זה הופך את ישראל לגורם בתחום האנרגיה העולמי ולפי כל הסימנים זה יכול לרוץ קדימה".

"הדבר הזה כמובן מעצים את היכולת המדינית שלנו, שבאותה מידה כמובן מעצימה גם את הכלכלה והצבא, שהרי הדברים קשורים זה בזה", דברי נתניהו.

בשל האירועים החגיגיים והסדרי הביטחון, יחולו שינויי תנועה זמניים, בצירים השונים ברחבי העיר, בהם יעברו שיירות המנהיגים. (פרטים נוספים בפייסבוק העירוני וב-Waze).